На сайті ДПС розміщено проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку проведення перевірки контролюючої особи».

Його розроблено для застосування посадовими особами органів ДПС при документальних перевірках контролюючих осіб, якими є фізичні або юридичні особи – резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.

Підстави для перевірки контролюючої особи – отримання органом ДПС податкової інформації, що свідчить про неподання платником податків або подання з порушенням звіту про контрольовані іноземні компанії та/або ненадання контролюючому органу відповіді. Перевірка контролюючої особи проводиться також за наявності підстав, що визначені пп. 78.1.1, 78.1.2, 78.1.4, 78.1.5, 78.1.21 ПКУ.

Перевірка контролюючої особи – виїзна/невиїзна позапланова документальна перевірка.

Предмет перевірки контролюючої особи – своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати податку на прибуток підприємств або ПДФО, воєнного збору, а також дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), звітів та повідомлень про контрольовані іноземні компанії, інших форм звітності, документів та інформації, що визначена зокрема пп. 75.1.2 ПКУ.

Тривалість перевірки контролюючої особи не повинна перевищувати шість місяців.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!