Суб’єкти господарювання, у тому числі ФОП-єдинники другої – четвертої груп, які надають послуги таксі та приймають до оплати готівкові кошти та/або електронні платіжні засоби (картки) зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО.

Відповідне роз’яснення ДПС розмістила в категорії 109.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Зокрема, контролери наголосили, що з 01.01.2022 дію пільги щодо незастосування платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) РРО або ПРРО, встановлену п. 61 підрозд. 10 розд. XX ПКУ припинено.

На сьогодні суб’єкти господарювання при наданні послуг зобов’язані проводити розрахунки за них через РРО та/або ПРРО та надавати таким споживачам послуг розрахункові документи встановленої форми та змісту.

Поряд з тим,  суб’єктів господарювання, які не здійснювали діяльності з продажу підакцизних товарів, купівлі/продажу іноземної валюти чи у сфері організації та проведення азартних ігор, звільнено від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені ними у період з 01.01.2022 до 01.10.2023.

Водночас, з 01.10.2023 до суб’єктів господарювання, у тому числі фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку другої – четвертої груп, які надають послуги таксі та приймають до оплати готівкові кошти та/або електронні платіжні засоби без проведення таких операцій через РРО та/або ПРРО, можуть застосуватись штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону про РРО.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!