
Податківці нагадали про основні моменти заповнення форми №1ДФ, проведення камеральної перевірки та штрафи за порушення його подання
Про це ДФСУ розповіла у новому листі від 16.02.2017 р. №3874/7/99-99-13-01-01-17.
Хто та коли подає форму №1ДФ
Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу (тобто протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу), податковий розрахунок за формою №1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Порядок заповнення та подання
Порядок заповнення та подання податковими агентами форми №1ДФ затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.
Дія Порядку поширюється на податкових агентів, зокрема, юросіб, які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір. Водночас Порядком не передбачено відображення інформації щодо нарахованих (виплачених) доходів на користь суб’єктів господарювання – юридичних осіб.
Пунктом 3.6 Порядку №4 встановлено, що у графі 5 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів. Ознака доходу визначається до нарахованого доходу.
Податківці у листі навели порядок відображення в формі №1ДФ окремого виду доходу, який має ознаку 118. Згідно з Довідником ознак доходів під ознакою доходу «118» відображаються суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ПКУ.
Таким чином, під «118» ознакою доходу відображаються виключно суми коштів, які згідно з пп. 170.9.1 ПКУ підлягають оподаткуванню.
Суми коштів, які стягуються за рішенням суду на рахунки органів виконавчої служби відображаються суб’єктом господарювання, який здійснює таке нарахування (виплату), в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за відповідною ознакою доходу в залежності від виду нарахованого (виплаченого) доходу.
Нагадаємо, що податківці вважають невідображення у формі №1ДФ даних про виплату підприємцю порушенням.
Камеральна перевірка форми № 1ДФ
Як ми уже повідомляли, камеральна перевірка може бути проведена лише протягом 30 календарних днів.
Особливості проведення камеральних перевірок податкового розрахунку за ф. № 1ДФ передбачені п. 3.4 Наказу №165.
Відповідальність за порушення порядку заповнення або подання форми № 1ДФ
Якщо дані, зокрема, камеральної перевірки свідчать про подання форми №1ДФ з недостовірними відомостями або з помилками, до податкового агента застосовуються наступні штрафні (фінансові) санкції.
Згідно з п. 119.2 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками форми №1ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. За ті ж дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – 1020 гривень.
Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються, якщо недостовірні відомості або помилки виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.
Крім того, згідно зі ст. 163-4 КУпАП, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПІ відомостей про доходи громадян тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – СПД у розмірі 2-3 н.м.д.г. За повторні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адмінстягненню за те ж порушення, – від 3 до 5 н.м.д.г.
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]