Якщо у вашому ресторані знайдуть кальян, який ви застосовуєте для надання відповідних послуг, то оштрафувати вас можуть одразу за два порушення: за куріння у приміщеннях і за рекламу (стимулювання) куріння. Попри те що рекламних акцій, як таких, не було!
Обмеження щодо паління у приміщеннях стосується і кальянів. Тож, якщо їх виявлять у ресторані під час перевірки, на заклад чекає великий штраф. Утім, ресторани намагаються такі штрафи оскаржити. Приклад цього — в коментованій справі.
* Постанова ВС від 20.12.2024 у справі №320/29317/23.
Зміст справи
ГУ Держпродспоживслужби отримало скаргу про порушення рестораном положень Закону №2899 щодо заборони куріння в такому закладі кальяну та використання пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згорання.
На підставі наказу та направлення на проведення позапланового заходу держконтролю посадові особи ГУ Держпродспоживслужби провели виїзну перевірку. І за її наслідками склали акт, у якому зафіксували такі порушення:
— п. 5 ч. 2 ст. 13 Закону №2899, а саме: забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
— абзаців 1 та 3 ч. 1 ст. 16 Закону №2899, а саме: забороняється будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, в т. ч.: використання тютюнових виробів з метою отримання товарів, робіт, послуг, пропонування або надання будь-якого прямого чи непрямого відшкодування придбання або використання тютюнових виробів.
На останній сторінці акта керівник ресторану зазначив незгоду з ним і те, що в закладі не здійснюються стимулювання та реклама тютюнових виробів.
Проте, попри заперечення, на підставі акта було ухвалено постанову про накладення штрафу за ст. 20 Закону №2899, розмір якого становив 123 000,00 грн.
Ресторан звернувся до суду з проханням скасувати постанову та наголосив, що в закладі забороняються будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів; дії, спрямовані на рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, не вчинялися, а посадові особи ГУ Держпродспоживслужби не надали належних та достатніх доказів на підтвердження порушення позивачем норм Закону №2899.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: