
Ресторан працює щодня, а касир — за графіком 2 через 2. Готівкову виручку не здають до банку, а видають у підзвіт за необхідності, решта зберігається на робочому місці касира у сейфі. Вилучення готівки з РРО відбувається щодня. Як організувати касові операції?
Враховуючи порядок ведення касових операцій, установлений Положенням №148, доходимо висновку, що касир на підприємстві повинен бути один, тобто за касу має відповідати одна людина, а не кілька. Положенням №148 не передбачено змінну роботу касира та регулярне передавання повноважень касира від одного працівника до іншого. Докладніше ця тема розглянута в статті «Виручку до банку може здавати лише касир підприємства» в «ДК» №20/2022.
Від цього й потрібно відштовхуватися, організовуючи касові операції в наведеному випадку. Також потрібно врахувати щоденну потребу підприємства у готівці та з’ясувати, чи доцільно передавати готівку з місця розрахунків (яким є РРО у залі ресторану, причому їх може бути декілька) до головної каси підприємства. Якщо ресторан один, то й головна каса теж має бути одна. Якщо підприємство має декілька ресторанів, то кожний із них може мати власну касу за наявності однієї головної каси. Тоді на підприємстві буде старший касир та інші касири. Підприємство може й не організовувати касу в кожному ресторані, в такому разі виручка всіх ресторанів збирається в одній головній касі підприємства, за яку відповідає один працівник — касир.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: