Кабмін вирішив, що самої минулорічної РРО-революції замало і треба ще уточнити окремі нюанси у цій сфері. Це випливає з законопроекту № 2711, внесеного урядом на розгляд парламенту. Він, як і Закон № 128, передбачає внесення змін до Закону про РРО.

Так, законопроект встановлює, що РРО повинні передбачати можливість формування та передачі фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків в автоматичному режимі з використанням даних фіскального серверу контролюючого органу. Утім, найцікавіше — уточнення правил Закону про РРО щодо відповідальності суб’єктів господарювання.

По-перше, зараз п. 1 ст. 17 Закону про РРО передбачає штраф за, зокрема, встановлення в ході перевірки факту невідповідності у юросіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Законопроект № 2711 збільшує відповідний показник до 20%.

По-друге, Закон № 128 передбачає встановлення штрафу у п. 5 ст. 17 Закону про РРО, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі не лише на класичних РРО, а й на програмних РРО. Законопроект № 2711 викреслить з цієї норми згадку про програмні РРО.

По-третє, у новій редакції викладуть п. 6 ст. 17 Закону про РРО. Зараз він передбачає штраф у розмірі 85 грн за у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. Закон № 128 встановлює, що штраф того ж розміру буде за проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмних РРО й без використання режиму попереднього програмування найменування кожного товару, який не є підакцизним, та/або послуги, ціни товару (послуги) та обліку їх кількості. За законопроектом № 2711 аналогічного розміру штраф на підставі п. 6 ст. 17 Закону про РРО має бути у разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму програмування найменування товару, який не є підакцизним, та/або послуги, ціни такого товару (послуги) та обліку їх кількості.

По-четверте, Закон № 128 має доповнити Закон про РРО новим п. 10 ст. 17, за яким штраф у розмірі 510 грн накладатимуть у разі неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО та/або програмних РРО. А законопроект № 2711 має намір викреслити з цієї норми згадку про програмні РРО.

У разі ухвалення законопроект № 2711 запрацює одночасно з Законом № 128, тобто 19 квітня 2020 року. Але аж 1 жовтня цього року почне діяти зміна, внесена до Закону про РРО цим законопроектом, за якою:

  • документальні перевірки додержання фізичними особами — підприємцями вимог Закону про РРО проводяться залежно від ступеня ризику, визначеного відповідно до критеріїв. Перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються Мінфіном;
  • фактичні перевірки проводяться за підставами, визначеними ПКУ.

Нагадаємо, що також прозвучали ідеї скасувати найгучніші зміни з Законів № 128 і № 129 щодо РРО-революції. Також існує законопроект щодо зменшення штрафів за відповідні порушення та про скасування обов’язкового використання РРО суб’єктами господарювання (в т.ч. Інтернет-магазинами), які отримують платежі за надані товари (послуги) в безготівковій формі.  До речі, нещодавно самі податківці уточнили який безготівковий платіж потребує застосування РРО.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!