
У вересні 2021 р. підприємство повернуло надміру сплачені кошти покупцю і надіслало йому РК, який було зареєстровано 17.01.2022. Підприємство оформило УР до декларації з ПДВ за вересень 2021 р., де зменшило ПЗ на суму цього РК. В е-кабінеті було збільшено сальдо розрахунків із бюджетом на цю суму на користь підприємства. Після подання декларації з ПДВ за січень 2022 р. виникло перевищення на суму цього РК, що зменшило суму ліміту. Чи правильно було відкориговано ПЗ у вересні 2021 р.? Чи потрібно було показати РК у декларації за січень 2022 р.? Як повернути ліміт з ПДВ?
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача — платника ПДВ, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальникові, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (п. 192.1 ПКУ).
Далі постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної (пп. 192.1.1 ПКУ). На практиці це означає, що такий розрахунок коригування можна включити до декларації з ПДВ за той період, коли було зареєстровано такий розрахунок коригування на зменшення. В описаному випадку, якщо розрахунок коригування зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних із порушенням терміну реєстрації (операція відбулася у вересні 2021 року, а розрахунок коригування зареєстровано у січні 2022-го), то постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому розрахунок коригування зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, тобто в декларації за січень 2022 року.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНОотримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: