Державна фіскальна служба України у листі від 05.01.2017 р. № 80/6/99-99-15-02-02-15 нагадала про подання податкової звітності з податку на прибуток виробником сільськогосподарської продукції.
Податківці цілком слушно зазначили, що податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік (п. 137.4 ПКУ).
При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПКУ, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.
Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50% загальної суми доходу (пп. 137.4.1 ПКУ).
Таким чином, виробник сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПКУ, який застосовує річний звітний (податковий) період, що починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року, має подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем такого звітного (податкового) періоду (пп. 49.18.2 та пп. 137.5 ПКУ).
При цьому з метою ідентифікації виробника сільськогосподарської продукції при складанні Декларації у полі 9 «Особливі відмітки» Декларації проставляється позначка щодо належності його до такої категорії.
Автор: Я – Бухгалтер
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]