Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував законопроект № 6504 про службу в органах місцевого самоврядування до розгляду у другому читанні. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Згідно з законопроектом, нормативно-правові акти з питань служби, які раніше видавав Уряд, буде видавати Національне агентство України з питань державної служби. Крім того, посадові оклади затверджуватиме не Уряд, а місцеві ради за поданням голови. Передбачається, що мінімальний розмір посадового окладу службовця дорівнюватиме мінімальній зарплаті – 6700 гривень.

Оскільки законопроект не встановлює верхню межу посадового окладу і розміру нарахування премій, пропонується, щоб усі рішення про премії і додаткові грошові надбавки оприлюднювалися на сайті місцевої ради.

«Законопроект № 6504 є одним із пріоритетних у роботі нашої команди, бо він закладає основу для ефективної, прозорої та підзвітної роботи у органах місцевого самоврядування. Це є необхідним етапом для всієї децентралізаційної реформи. Україна, як соціальна держава, має гарантувати мінімальну заробітну плату, в той самий час громади мають повне право самі визначати свої можливості для виплати високих заробітних плат чи премій. Однак, із правом завжди має бути відповідальність, саме тому Міністерство наполягало на необхідності посилення інструментів забезпечення публічності, прозорості та підзвітності перед громадянами, які мають право знати, скільки коштів з бюджету громади спрямовуються на винагороду працівникам ОМС, хто і чому отримує премії та додаткові виплати», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України-Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За словами голови комітету Олени Шуляк, законопроект упорядковує проведення відкритих конкурсів, розмежовує статус службовців місцевого самоврядування і виборних посадових осіб, запроваджує сучасні інструменти управління персоналом та багато іншого.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!