
Продовжуючи тематику, розпочату в статті “Консервація ОЗ на час війни: облікова процедура на підприємстві”, розглянемо бюджетні особливості обліку консервації ОЗ.
Процедурні питання
За загальним правилом консервацією основних засобів прийнято вважати комплекс заходів, спрямованих на довгострокове (але не більш як 3 роки) зберігання об’єктів ОЗ у разі припинення виробничої та іншої господарської діяльності з можливістю подальшого відновлення їх функціонування.
Зверніть увагу
Якщо майно бюджетної установи тимчасово не використовують у господарській діяльності внаслідок сезонності, припинення діяльності, зміни виду діяльності, уведення воєнного чи надзвичайного стану й інших причин, то самі собою ці обставини не призводять до обов’язкової консервації такого майна.
Водночас консервація як об’єкт облікового процесу бюджетної сфери певною мірою ускладнюється цілою низкою етапів і процедур, притаманних ієрархічній структурі бюджетних відносин. Не останню роль у цьому відіграє їх галузева специфіка.
У будь-якому разі розпочинати із чогось цей процес теж треба. Тож, аби розібратися в нетрях “консерваційного” процесу, звернімося передусім до Положення № 1183.
Нагадаємо, що цей документ визначає організаційні основи та встановлює єдиний порядок підготовки до консервації, проведення консервації та розконсервації основних засобів і є обов’язковим для підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, а також тих, що засновані на державній власності.*
Тим часом порядок проведення консервації та розконсервації об’єктів будівництва під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту визначає Положення № 2.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: