Як оформити й оподаткувати матеріальну допомогу на поховання родича працівника?
Як правило, матеріальна допомога надається на підставі заяви отримувача та наказу керівника про надання такої допомоги. Той факт, що це матеріальна допомога разового характеру на поховання, підтверджується заявою від працівника з доданням копії свідоцтва про смерть родича.
Працівник може зазначити у заяві бажану суму, а може і не зазначати її. На підставі заяви видається наказ керівника, яким погоджено надання допомоги та визначено її суму. Сума допомоги визначається на розсуд керівника — вона може визначатися ним самостійно, незалежно від того, чи уточнено розмір допомоги у заяві, чи ні, або надаватися саме в тому розмірі, в якому працівник просить у заяві.
ПДФО та ВЗ
В описаній ситуації працівникові можна виплатити нецільову благодійну допомогу в розмірі 4 240,00 грн на підставі пп. 170.7.3 ПКУ.
Сума такої допомоги включається до оподатковуваного доходу фізособи, отриманого протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року. Тобто суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2024 році це 4 240,00 грн (3 028,00 грн х 1,4)).
Таким чином, у 2024 році надання працівникові матеріальної допомоги на поховання родича у розмірі 4 240,00 грн не оподатковуватиметься ПДФО, а отже, й ВЗ. У додатку 4ДФ єдиної звітності таку не оподатковувану ПДФО допомогу відображають за ознакою доходу «169».
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: