
Відповідно до ст. 422 ЦК України право інтелектуальної власності виникає (набувається) з підстав, установлених цим Кодексом, іншим законом чи договором.
До договорів набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності можна зарахувати такі: договір відчуження майнових прав, ліцензійний договір, договір про створення за замовленням і використання об’єкта права інтелектуальної власності, договір комерційної концесії, авторський договір, інший правочин щодо розпорядженнями правами інтелектуальної власності (ст. 1107 ЦК України).
Розберімо детальніше низку договорів щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності.
За ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об’єкта права інтелектуальної власності визначеним способом (способами) протягом певного строку на певній території, а ліцензіат зобов’язується вносити плату за використання об’єкта, якщо інше не встановлено договором.
У ліцензійному договорі визначають вид ліцензії, сферу використання об’єкта права інтелектуальної власності (конкретні права, надавані за договором, способи використання зазначеного об’єкта, територію та строк, на які надано права, тощо), розмір, порядок і строки виплати плати за використання об’єкта права інтелектуальної власності, а також інші умови, які сторони вважають за доцільне внести до договору.
Вважається, що за ліцензійним договором надають невиключну ліцензію, якщо інше не встановлено ліцензійним договором.
Предметом ліцензійного договору не можуть бути права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, які на момент укладення договору не були чинними.
Права на використання об’єкта права інтелектуальної власності та способи його використання, які не визначено в ліцензійному договорі, вважають такими, що не надані ліцензіату.
Відповідно до ч. 1 ст. 1110 ЦК України ліцензійний договір укладають на строк, установлений договором, який повинен спливати не пізніше спливу строку чинності виключного майнового права на визначений у договорі об’єкт права інтелектуальної власності.
<…>
Джерело: Юрист&Закон – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: