
У сучасному світі чимало компаній широко використовують рекламу з метою поширення інформації про свої товари (послуги) та викликання інтересу в потенційних споживачів. Оскільки реклама суттєво впливає на попит продукції та може кардинально змінити ринок, законодавчо було визначено певні правила виробництва й розповсюдження реклами. Ці норми спрямовано на недопущення недобросовісної конкуренції між суб’єктами господарювання та на забезпечення дотримання прав споживачів. Із порушників норм щодо виробництва й розповсюдження реклами можуть стягувати досить великі суми штрафів, що регулярно підтверджує практика. Тому бізнесам необхідно знати, яким чином можна рекламувати свої товари й послуги, щоб, по-перше, не вчиняти самостійно таке порушення, а по-друге, виявити випадки, коли інші суб’єкти господарювання порушують їхні права. Зокрема, ітиметься про порівняльну та недобросовісну рекламу.
Законодавче визначення
Поняття порівняльної та недобросовісної реклами містить Закон України “Про рекламу”, який визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.
Недобросовісна реклама – це реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження.
Порівняльна реклама – це реклама, що містить порівняння з іншими особами та/або товарами (діяльністю) іншої особи, прямо чи опосередковано ідентифікує конкурента або товари чи послуги, що пропонуються конкурентом.
Реклама та недобросовісна конкуренція
Питання порівняльної та недобросовісної реклами необхідно розглядати з урахуванням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.
Закон України “Про захист від недобросовісної конкуренції” визначає три основні блоки, які вважаються недобросовісною конкуренцією:
1) неправомірне використання ділової репутації суб’єкта господарювання;
2) створення перешкод суб’єктам господарювання у процесі конкуренції та досягнення неправомірних переваг у конкуренції;
3) неправомірне збирання, розголошення та використання комерційної таємниці.
Порівняльна реклама, якщо вона не відповідає вимогам щодо змісту відповідно до Закону України “Про рекламу”, вважається неправомірним використанням ділової репутації суб’єкта господарювання.
<…>
Джерело: Юрист&Закон – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: