
Підприємство з 01.07.2022 і досі працює в режимі неповного робочого дня тривалістю 0,5 норми робочого часу. З 01.02.2023 частина співробітників іде в щорічні відпустки, які не переходять на інший місяць, причому сума доходу цих співробітників за лютий 2023 р. з урахуванням відпрацьованого часу та нарахованих відпускних нижча за розмір мінімальної зарплати. Чи зобов’язане підприємство доплатити працівникам до мінімальної зарплати та/або донарахувати ЄСВ?
Відповідь:
У ст. 56 КЗпП сказано, що за угодою між працівником і власником або вповноваженим ним органом можна встановлювати як під час прийняття на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплату праці в цих випадках провадять пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.
Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не можна провадити оплату за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) (ст. 95 КЗпП). Але в разі встановлення неповного робочого часу така вимога не діє, адже на підставі ст. 56 КЗпП зарплату потрібно нараховувати лише за фактично відпрацьований час.
Виходячи із цього, зарплата може бути менша за мінімальну заробітну плату (див. лист Мінсоцполітики від 10.04.2014 р. № 421/13/84-14), але за умови, що сума нарахованої зарплати не менша, ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.
В абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ сказано, що в разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: