
Реалії нашого життя повсякчас можуть поставити нас у досить скрутне становище, особливо коли виявляється, що контрагент провадив фіктивну діяльність. Але починалось усе добре, і навіть первинка заповнена зразково. Ось тільки податківці відмовили в бюджетному відшкодуванні, прийшли з перевіркою, збільшили податкові зобов’язання, а зверху – ще й штраф. Наш випадок – один із таких. Тому спробуймо розібратися в певних юридичних нюансах, які на виході можуть відіграти важливу роль.
Якщо говорити коротко, то підприємству, яке у справі № 160/3364/19 (постанова ВП ВС від 07.07.2022 р.) є позивачем, за результатами перевірки було збільшено суми грошового зобов’язання з ПДВ та податку на прибуток і накладено штрафні санкції. Аргументом стало те, що не було факту реального вчинення позивачем господарських операцій.
Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову та скасуванні ППР, оскільки, на його думку, позивач не довів фактичного вчинення спірних господарських операцій, а рух коштів не було забезпечено зв’язком із господарською діяльністю учасників цих операцій. Суд посилався на правові позиції ВС КАС, викладені в постановах від 20.02.2018 р. у справі № 809/117/13-а, від 22.03.2018 р. у справі № 815/3666/16 і від 10.04.2018 р. у справі № 815/24/17, згідно з якими недоведеність фактичного вчинення господарської операції (невчинення операції) позбавляє первинні документи юридичної значущості для цілей формування податкової вигоди навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: