Чи повинна неприбуткова організація, яка внесена до Реєстру неприбутківців і не є платником податку на прибуток, утримувати й перераховувати до бюджету т.зв. податок на репатріацію під час виплати у звітному періоді нерезиденту-юрособі доходів із джерелом їх походження з України? Якщо так — яким чином звітувати?

Неприбуткові організації, які не є платниками податку на прибуток згідно з п. 133.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), під час виплати на користь нерезидентів-юросіб доходів із джерелом їх походження з України (перелік цих доходів див. у пп. 141.4.1 ПКУ) зобов’язані сплачувати податок із таких доходів у порядку, передбаченому п. 141.4 ПКУ. А ще — відзвітувати про це податківцям.

Відповідне роз’яснення щодо цього питання можна знайти в категорії 102.04 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua).

У ньому податківці нагадують, що відповідно до пп. 141.4.2 ПКУ резидент або постійне представництво нерезидента, які здійснюють на користь нерезидента або вповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у т.ч. на рахунки нерезидента, які ведуть у національній валюті), утримують податок із таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 ПКУ, за ставкою 15% їх суми та за їхній рахунок (крім доходів, указаних у пп.пп. 141.4.3–141.4.6 та пп. 141.4.11 ПКУ). Цей податок сплачують до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюють виплати, що набрали чинності.

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: