
Із 30.12.2022 діє Порядок № 1449, який визначає процедуру розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я. Прокоментуємо цей документ.
Умови звільнення працівника
Насамперед звернімо увагу на те, що в п. 2 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем (зокрема ФОП) у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи. Утім Порядок № 1449 лише за певних умов можна застосовувати в такому разі, адже він стосується випадків звільнення працівника за умови наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком.
До того ж такого працівника можна звільнити:
• у разі, коли на день звільнення працівникові залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, установленого в ст. 26 Закону № 1058, тобто до досягнення віку 60 років;
• якщо у працівника наявний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим ч. 1 ст. 28 Закону № 1058, тобто у чоловіків – 35 років, а у жінок – 30 років.
Підтвердження невідповідності працівника займаній посаді
У п. 2 Порядку № 1449 вказано, що невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я підтверджують одним із таких документів:
• довідкою закладу охорони здоров’я, яка містить інформацію про заключний висновок лікарсько-консультативної комісії щодо зміни місця роботи, зазначену в журналі запису висновків такої комісії;
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: