ВС* наголосив, що за період незаконного призупинення трудового договору працівник має право на стягнення середнього заробітку.
На час воєнного стану роботодавцям (як, зрештою, і працівникам) надали право призупиняти дію трудових договорів. І вони з цього користають, подекуди трактуючи норми закону на власний розсуд і порушуючи його. Тобто економлять на зарплаті тоді, коли робота для працівника була і він міг би її виконувати. Але за такі фокуси суд присуджує працівникові середній заробіток за час відсторонення від роботи. Докладніше про це — у випадку з практики, коментованій справі, що вже має рішення ВС. Тобто таке рішення буде враховано Держпраці і ДПС під час перевірок.
* Постанова ВС у справі від 22.05.2024 №755/10764/22.
Призупинення трудового договору — не покарання!
У рішенні щодо коментованої справи ВС укотре нагадав, що право призупинити трудовий договір із працівником не є абсолютним.
Для застосування цієї норми права роботодавець має перебувати в таких обставинах, коли він не може надати працівникові роботу, а працівник не може виконати її.
Зокрема, якщо потрібні для виконання роботи працівником виробничі, організаційні, технічні можливості, засоби виробництва знищені внаслідок бойових дій або їх функціювання з об’єктивних і не залежних від роботодавця причин є неможливим, як і переведення працівника на іншу роботу або залучення його до роботи за дистанційною формою організації праці.
Зміст справи
26 жовтня 2022 року працівник звернувся до суду з позовом до Державного підприємства (надалі — ДП) та просив суд:
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: