Міністерство цифрової трансформації інформуєпро нові електронні послуги у застосунку та на порталі «Дія». Їх урядовці характеризують таким чином:

Будівельні послуги — це частина впровадження Єдиної електронної системи у сфері містобудування. Можливість розпочати та завершити будівництво об’єктів онлайн, що належать до категорії СС1 (кафе, приватні будинки, малі споруди).

Реєстрація ТОВ онлайн — найшвидша реєстрація бізнесу у світі. Тепер не потрібно буде нікуди йти та витрачати час на збір документів — подання заяви онлайн на порталі «Дія» триватиме 30 хвилин замість 20 годин.

єМалятко онлайн. Цю послугу від 1 січня поточного року можна було отримати офлайн у пологовому будинку або ЦНАПі. І нею вже скористалися понад 20 тисяч родин. Тепер Мінцифри працює над тим, щоб перевести цей сервіс повністю в онлайн.

Реєстрація місця проживання дитини від 14 років. Наразі ця послуга доступна лише у Києві та Харкові. Але поступово буде запущена по всій Україні.

Мінцифри також представило оновлену версію застосунку — «Дія 2.0». Завдяки йому обіцяють можливість передавати копії документів (паспорт, ІПН, свідоцтво про народження), натиснувши «ОК» на push-повідомлення у застосунку «Дія». Також в оновленні з’явилася можливість поділитися технічним паспортом на авто із іншою людиною.

Мінцифри презентувало три нові документи у «Дії». Перший —свідоцтво про народження дитини. Батьки зможуть користуватися ним у будь-яких життєвих ситуаціях завдяки шерингу документів. Разом зі свідоцтвом про народження також відображатиметься і актуальне місце проживання дитини. Також у «Дії 2.0» з’явиться довідка внутрішньо переміщеної особи.

Цифровий ІПН (податковий номер) — ще один новий документ у застосунку. Понад 30 мільйонів українців наразі користуються ІПН. Відтепер цей папірець буде непотрібний, адже буде доступний у смартфоні. За допомогою цифрового шерингу документа його електронну копію можна буде передавати державним органам та бізнесу за секунду.

У «Дії 2.0 «тепер відображаються штрафи за порушення ПДР і борги за виконавчими провадженнями. Користувачі отримують push-повідомлення у застосунку та можуть переглядати інформацію про порушення або наявність виконавчих проваджень на порталі. А також можуть сплатити одразу в застосунку через Apple Pay/Google Pay або карткою.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!