
Підприємство відкрило за кордоном філію, яка надає інжинірингові послуги нерезидентам. Як правильно обліковувати витрати і доходи філії від здійснення такої діяльності? Чи потрібно в цьому випадку перерозподіляти податкові зобов’язання за п. 199.1 ПКУ?
Потрібно сказати, що ПДВ — доволі поширений у світі податок. Тому якщо ваша філія зареєстрована в країні, податкова система якої передбачає його сплату, — тоді філії напевно доведеться зареєструватися там як самостійному платнику ПДВ.
Ця обставина лежить в основі роз’яснення податківців, яке вони надали ще в листі від 14.08.2013 р. № 8902/6/99-99-19-04-02-15. У ньому говориться, що зарубіжні філії є самостійними платниками ПДВ відповідно до законодавства країни перебування і здійснюють підприємницьку діяльність поза митною територією України. Відповідно операції з придбання і постачання товарів (послуг) цієї філії норми ПКУ не регламентують. Це означає:
[tip]продаж філією інжинірингових послуг на ПДВ-облік головного підприємства не впливає, тому в ПДВ-звітності такі операції воно не відображає[/tip]
<…>
Автор : Свіриденко Алла, податковий експерт
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:











