
Літо — традиційна пора відпочинку. Хочуть відпочити влітку й недавно прийняті працівники. Нюанси надання відпусток новачкам та нюанси розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних розглянемо у цьому матеріалі.
Олена Залісна, експерт газети «Зарплата та кадрова справа»
Нюанси надання щорічної відпустки в перший рік роботи
До відпрацювання 6 місяців — пропорційно Щорічну основну відпустку надають за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (ч. 1 ст. 6 Закону про відпустки). При цьому днем укладення трудового договору вважають дату, з якої працівник фактично приступив до роботи згідно з укладеним трудовим договором.
Право на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості (для основної відпустки — не менше 24 к. дн.) у перший рік роботи настає після закінчення 6 місяців безперервної роботи на цьому підприємстві (в установі, у підприємця). Якщо працівник просить надати щорічну відпустку до закінчення 6-місячного строку безперервної роботи, то її тривалість визначають пропорційно відпрацьованому часу.
Якщо працівникам-новачкам дуже потрібно, а роботодавець небюджетної сфери не проти, то можна піти назустріч і працівнику непільгової категорії (пільгові категорії вказані в ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки; див. далі) й надати відпустку повної тривалості до відпрацювання 6 місяців. Але пам’ятайте про ризик: у разі звільнення до відпрацювання повного робочого року не завжди можна повернути незароблені відпускні (див. далі).
Майте на увазі, що конкретний період надання відпустки погоджується між працівником та роботодавцем. І роботодавець може відмовити в наданні відпустки в період, про який просить працівник-новачок, посилаючись на виробничу необхідність.
<…>
Джерело: Зарплата та кадрова справа – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: