Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці розповідає, що чинним законодавством передбачено, що для осіб з інвалідністю, яким призначено пенсію по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника та у яких строк припинення виплати такої пенсії припадає на період дії воєнного стану в Україні і людина не може пройти повторний огляд МСЕК, виплата пенсії продовжується.

Строк продовження виплати – до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення або скасування, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Відповідно до Указу Президента від 26.07.2023 №451/2023 строк дії воєнного стану в Україні продовжено до 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року.

Таким чином, особам з інвалідністю, яким інвалідність було встановлено згідно з довідками МСЕК на строк по 16.11.2023 або яким виплата пенсій продовжувалася по 18.02.2024, виплата пенсій продовжується по 16 травня 2024 року.

Для осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у період воєнного стану, виплата пенсії продовжується не менш як на весь строк їх військової служби.

Якщо при повторному огляді МСЕК особі з інвалідністю буде встановлено іншу групу (підгрупу) інвалідності, розмір пенсії переглядається з місяця, наступного за місяцем надходження висновку медико-соціальної експертизи до територіального органу Пенсійного фонду України.

Довідково: відповідно до постанови КМУ від 08.03.2022 №225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції із забезпеченням принципу екстериторіальності, тобто проводять медико-соціальні експертизи за направленням лікарсько-консультативною комісією незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.