
Публікується мовою оригіналу
Что Украина наобещала МВФ в обмен на очередной транш
Международный валютный фонд пошел навстречу Украине и одобрил выделение четвертого транша в рамках расширенной программы финансирования EFF. Вчера, 5 апреля, на счета Национального банка зашел $1 млрд, после чего общая сумма золотовалютных резервов страны достигла $16,7 млрд, сообщает Delo.UA.
Delo.UA изучило 170 страниц меморандума и свело в единый текст обязательства, под которыми подписались представители верхушки украинской власти в обмен на финансовую поддержку.
Три слона в комнате
Большая часть обязательств, прописанных в тексте меморандума, кочует при пересмотре из одного документа в другой. Суть почти не меняется, меняются только дедлайны выполнения, поскольку Украина в них традиционно не укладывается. К таким пунктам, например, относятся масштабные проекты вроде приватизации госкомпаний, а также пенсионная или земельная реформы.
Приватизация
Одно из нескольких самых сложных для выполнения украинским правительством обязательств подразумевает приватизацию госкомпаний с прицелом на то, чтобы в собственности государства остались лишь стратегически важные предприятия. Притчей во языцех уже стали попытки продать Одесский припортовый завод (ОПЗ). Последняя такая попытка была в декабре прошлого года, когда на объект претендовало сразу четыре покупателя: инвесторы из Омана, Александр Ярославский, Игорь Коломойский и компания IBE Trade — американцы украинского происхождения. Как пояснил глава ФГИ Игорь Билоус в интервью «Лиге», в последний момент все, кроме американской компании отказались, а согласно правилам торги могут состояться при наличии минимум 2 участников. Так провалилась последняя попытка продажи ОПЗ.
В новой версии меморандума Украина вновь обязалась продать его, теперь уже в первом полугодии 2017 года. Кроме того, как и раньше, мы обещаем продать пакеты акций облэнерго, «Укрспирта» и «Турбатома», только срок сдвинулся до конца сентября этого года.
Вдобавок, до конца августа должен быть проведен триаж (отбор) госпредприятий, который позволит определить ряд крупных объектов для продажи, ускорить ликвидацию нежизнеспособных госкомпаний и продажу маленьких живых госпредприятий через платформу Prozorro.
По прозрачной процедуре нужно назначить независимые набсоветы в крупные госкомпании, которые останутся в госсобственности (впервые 15 таких компаний Минфин обязался назначить набсовет еще до конца июня 2017 года и провести аудит), а также принять правки в закон о приватизации для повышения прозрачности процесса. Раньше закончить такой отбор нужно было до конца октября 2016.
После триажа часть предприятий, в которых активы не стоят ничего или стоят меньше, чем долги, будет ликвидирована. Для этого разрабатывается отдельный закон, принять который парламент должен до конца июня.
До конца апреля Минфин должен закончить анализ фискальных рисков, которые несет в себе сектор госкомпаний и включить его в список документов госбюджета на 2018 год, а также опубликовать на сайте.
К слову, пакеты акций предприятий, которые планируется продать в этом году, согласно взятым обязательствам, уже должны быть перенаправлены в ФГИ. Дедлайн для этой операции в меморандуме указан конец марта. В самом документе Минфин отмечает, что доли «Центрэнерго» и «Турбоатома» уже находятся в ФГИ, а вот акции региональных энергетических компаний и облэнерго попадут туда к концу апреля.
Источник: Delo.UA
Уряд затвердив Перелік товарів продаж яких вимагає РРО
Законодавством встановлено обов’язковість застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів. Тож Урядом визначено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
Відповідна постанова КМУ від 16 березня 2017 р. № 231 оприлюднена на сайті КМУ.
Нагадаємо:
Згадана постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування. Наразі немає інформації про офіційне опублікування в Офіційному віснику України чи іншій пресі .
Тож торговці, які торгують внесеним до переліку товаром без РРО – мають час придбати касовий апарат, зареєструвати, фіскалізувати і навчитися застосовувати.
На думку урядовців, прийняття постанови сприятиме посиленню захисту прав споживачів, зокрема щодо проведення гарантійного ремонту або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів.
Джерело: Я – Бухгалтер
Нацбанк оперативно роз’яснив зміни у обов’язковому продажу інвалюти
Починаючи з 05 квітня 2017 року надходження в іноземній валюті підлягають обов’язковому продажу у розмірі 50% (згідно із змінами, внесеними постанову Правління НБУ “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410” від 04.04.2017 року № 30, далі – Постанова № 30).
Враховуючи положення пункту 2 Постанови № 410 щодо здійснення обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 “Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання”, а також те, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце1, обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті, які надійшли та були зараховані на розподільчий рахунок 04 квітня 2017 року, має здійснюватись з урахуванням вимог Постанови № 30, а саме у розмірі 50%.
Також НБУ звертає увагу що згідно із змінами внесеними Постановою № 30 починаючи з 05 квітня 2017 року банкам, фінансовими установами дозволено здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 150 000 гривень (тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу) у межах одного/однієї банку/фінустанови.
____________
1 Рішення Конституційного Суду України від 09.02.99 № 1-рп/99.
Лист НБУ від 04.04.2017 р. № 40-0005/24891
Джерело: Я – Бухгалтер
Мінфін запускає електронний реєстр відшкодування ПДВ
Із 3 квітня 2017 року підприємці можуть в онлайн-режимі перевірити електронний реєстр відшкодування ПДВ. Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомив Мінфін України.
Як працюватиме такий реєстр? Усю вхідну інформацію в реєстр формує ДФС на підставі заявок бізнесу та закріплює це електронним цифровим підписом. ДФС уносить таку інформацію в реєстр. Після цього на узгодження суми відводиться не більш ніж 30 днів (у передбачених законом випадках — 60 днів) і відбувається автоматичне відшкодування на наступний день після спливу цього строку.
Відшкодування відбувається у хронологічному порядку (підприємець, який перший подав, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов) та на щоденній основі. Раніше ПДВ відшкодовували в останні 5 днів місяця. За такого підходу підприємці не могли завчасно планувати. Тепер повертатимуть ПДВ у будь-який день місяця після узгодження суми, тому бізнес зможе краще планувати свою діяльність й отримає додаткові оборотні кошти, починаючи з 10-х чисел кожного місяця.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
За якими критеріями ДФС буде блокувати реєстрацію ПН/РК в ЄРПН
Нагадуємо, що з 1 квітня 2017 року згідно з п. 201.16 ПКУ в тестовому режимі розпочинає роботу система зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.
В проекті наказу від Мінфіну викладено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.
Об’єктом контролю є операція з поставки товарів (робіт, послуг), наслідком якої стало подання податкової накладної/розрахунку коригування, які реєструються в ЄРПН.
Джерело: Бухгалтер 911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Уряд прийняв постанову про підвищення добових для бюджетників до 60 грн
На засіданні Уряду прийнято постанову про підвищення розміру сум добових витрат на відрядження та граничну суму витрат на найм житлового приміщення
Працівникам бюджетних установ, держорганів, органів місцевого самоврядування, яких направлено у відрядження, відшкодовуватимуть:
- добові витрати у розмірі 60 грн (зараз — 30 грн); ·
- витрат на найм житлового приміщення за добу — 600 грн (зараз — 250 грн).
У цих розмірах відшкодовуватимуть витрати з дня офіційного опублікування постанови КМУ, якою внесено зміни до Сум витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів (додаток 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 № 98.
Джерело: Бухгалтер.сom.ua
Профспілка працівників державних установ України звернулась до Кабміну щодо збільшення рівня оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування
Профспілка працівників державних установ України звернулась до Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) з пропозицією внести зміни до постанови КМУ від 09.03.2006 р. №268 щодо збільшення рівня оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Нова редакція Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі – Закон) має визначити умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування на нових засадах.
Враховуючи, що 21.03.2017 р. Президентом України надані пропозиції до Закону, який прийнятий Верховною Радою України у лютому ц.р., зазначене питання наразі залишається відкритим.
У зв’язку з цим просимо розглянути можливість внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268 в частині збільшення розміру заробітної плати посадовим особам місцевого самоврядування, йдеться у звернені Профспілки.
Джерело: Бухгалтер.сom.ua
Особи передпенсійного віку отримали переважне право на залишення на роботі при скороченні штату
Особи передпенсійного віку отримали переважне право на залишення на роботі при скороченні штату
Верховна Рада продовжує запровадження додаткових гарантій захисту трудових прав літніх працівників у разі зміни в організації виробництва та праці, посилення їх соціального захисту в період досягнення передпенсійного віку.
6 квітня 2017 року депутати прийняли Закон «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку» (законопроект № 5564), яким унесли зміни до ст. 42 КЗпП.
Зокрема доповнено перелік категорій працюючих осіб, яким надається переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, категорією працівників, яким лишилося менш ніж 3 роки до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Єдинники 4-ї групи мають сплачувати більше: Мінфін зайняв відверто фіскальну позицію
Мінфін продовжує наполягати на тому, що за наслідками 2016 року платники єдиного податку 4-ї групи мають індексувати грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення на коефіцієнт 1,124.
Така відверто фіскальна позиція висловлена в листі Мінфіну від 22.03.2017 р. № 11020-09-27/7516, який є відповіддю на ініційований компанією ЛІГА:ЗАКОН запит податкового комітету Громадської ради при Мінфіні.
Нагадаємо суть питання. На початку січня Держгеокадастр у листі «Про індексацію нормативної грошової оцінки земель» від 12.01.2017 р. № 22-28-0.22-443/2-17 повідомив, що значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, косовиць, пасовищ і перелогів) за 2016 рік становить 1,0, для земель несільськогосподарського призначення — 1,06.
Платників єдиного податку 4-ї групи такий підхід цілком улаштовував, оскільки ставки податку в п. 293.9 ПКУ підвищуються вже другий рік поспіль (із 01.01.2016 г. — у середньому на 18%, із 01.01.2017 г. — на 16%), тому цілком логічним і слушним виглядало «заморожування» індексації грошової оцінки землі за 2015–2016 рр. на підставі відповідних Перехідних положень ПКУ:
- за 2015 рік — на підставі п. 5 підрозділу 8 р. ХХ ПКУ;
- за 2016 рік — на підставі п. 8 підрозділу 6 р. ХХ ПКУ.
Але Мінфіну це не сподобалося, і він написав Держгеокадастру лист «Щодо індексації в 2017 році нормативної грошової оцінки землі для платників єдиного податку 4 групи» від 19.01.2017 р. № 31-11150-09-10/1342, у якому наполягав на індексації грошової оцінки землі за результатами 2016 року спрощенцями з використанням офіційного індексу інфляції, розрахованого Держстатом, — 112,4% (тобто — на 1,124). У результаті фіскальне навантаження на єдинників 4-ї групи зростає майже на третину.
Причому великі агрохолдинги, які традиційно оптимізують свій бізнес саме з використанням єдинників 4-ї групи, наскільки нам відомо, масово переводять їх на загальну систему. А дрібним фермерам це зробити набагато важче, тому їм лишається або переходити на 3-ю групу, або сплачувати більше податку на 4-й групі, втрачаючи конкурентоздатність порівняно з тими ж агрохолдингами. І це на тлі офіційних балачок про підтримку малого та середнього бізнесу на селі.
Аргументація Мінфіну ґрунтується на тому, що підрозділ 6 р. ХХ ПКУ стосується земельного податку, а в підрозділі 8 р. ХХ ПКУ для спрощенців установлені лише особливості індексації за 2015 рік. Таку позицію можна зрозуміти, але важко прийняти. Тим більше що є підстави з нею не погодитися, оскільки наявна юридична колізія має вирішуватися на користь платника податків.
Але, на жаль, якщо податківці наполягають на індексації згідно з листом Мінфіну, то лишається або погодитися із цим, або ж шукати правди в суді.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Штрафні санкції за використання нелегальної праці
Із збільшенням Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» розміру мінзарплати до 3 200 гривень значно зросли розміри штрафних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.
Джерело: Я – Бухгалтер
Власти хотят уравнять тарифы на свет для населения и промышленности
Украинцам, которые недавно получили рыночные цены на газ, теперь грозятся такими же «экономически обоснованными» тарифами на свет. До июля 2019 года власти обещают запустить в нашей стране полноценный рынок электроэнергии. Главное нововведение: устранение различий между ценами для населения и промышленных потребителей — все будут платить одинаково – сообщает UBR.
Протолкнуть через парламент законопроект о рынке электрической энергии (№4493), зарегистрированный почти год назад, пытается уже второй состав Кабмина. Как сообщал UBR.ua, есть вероятность, что его все-таки примут этой весной.
Напомним, этот документ, по аналогии с законом о рынке газа, должен создать конкуренцию на рынке электроэнергии. То есть, разделить производство э/э, ее доставку по линиям передач и продажу конечным потребителям между разными компаниями.
Главная цель внедрения европейской модели функционирования рынка электроэнергии (что является частью международных обязательств Украины) — дать возможность потребителю самому выбирать поставщика электроэнергии и платить за нее по цене, сформированной спросом и предложением, а не по установленным государством тарифам.
«Принятие этого законопроекта должно создать, прежде всего, технические и организационные возможности для подсоединения к европейскому рынку электроэнергии. Так как соединиться могут только подобные друг другу системы», — сказал первый секретарь представительства ЕС в Украине Хосе Мануэль Эрнандес.
Что светит украинцам
По словам экспертов, действующая модель единого оптового покупателя — оптового рынка электроэнергии (ОРЭ) Украины, внедренная еще в 1996 году, полностью себя исчерпала.
«Сейчас на рынке существуют две главные проблемы. Перекрестное субсидирование тарифов для населения за счет промышленности, а также и огромные долги перед участниками рынка. В частности, практически все генерирующие компании сейчас банкроты», — рассказал первый замглавы Всеукраинской энергетической ассамблеи Юрий Саква.
Дело в том, что в 2010-2014 годах цена электроэнергии для населения оставалась почти неизменной, хотя расходы на ее производство и доставку потребителям росли. Тарифы же увеличивались только для промышленности. В итоге предприятия платили примерно в 1,7 раза больше, чем население.
То есть, за счет промышленности и частично госбюджета дотировалось население. Поднятие тарифов для населения в пять этапов (примерно в 3,5 раза с апреля 2015 года по март 2017 года) должно было устранить этот перекос, сделав цену на свет для всех одинаковой.
Источник: UBR
Коли неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний
У ПФУ роз’яснили, що неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок
Пенсійний фонд у листі від 17.03.2017 р. №8134/04-11 роз’яснив: якщо відповідна застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, то неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць. Але за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Не забули фахівці ПФУ нагадати й про визначення мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок — це сума ЄСВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру зарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
ПФУ також повідомив, що доопрацьовує програмне забезпечення в частині врахування суми доплати до мінімального страхового внеску при відображенні інформації щодо страхового стажу. Тобто по особам, яким зарплата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено внесок (менший ніж мінімальний страховий внесок), та страхувальником здійснено доплату до мінімального ЄСВ (у звітності відображено з типом нарахувань 13), зазначений період буде зараховано до страхового стажу як повний місяць.
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Як працюватиме Комісія, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних
Оприлюднено проект Порядку роботи Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації
3 квітня ДФСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку роботи Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації» (завантажити).
Як зазначено у проекті, наказ набере чинності з 1 квітня 2017 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності Комісії ДФСУ, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, а також права та обов’язки її членів.
Комісія ДФС складатиметься з Голови Комісії ДФС, заступника Голови Комісії ДФС, секретаря Комісії ДФС та не менше ніж семи членів.
Члени Комісії ДФС будуть мати право:
- ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії ДФС та брати участь у їх перевірці;
- переглядати всю інформацію щодо платників ПДВ, наявну в ДФСУ;
- подавати пропозиції, висловлювати позиції в межах компетенції з питань, що розглядаються;
- висловлювати окрему позицію, оформлену в письмовому вигляді;
- вносити пропозиції до порядку денного засідання Комісії ДФС.
Комісією ДФС розглядатимуться письмові пояснення та/або копії документів, подані платником ПДВ до контролюючого органу відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ.
Комісія ДФС може перевірити подані платником податку копії документів на їх достовірність та законність шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отриманні з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, в т.ч. електронні, одержані від інших платників податків, засобів масової інформації, тощо).
Підстави для прийняття рішення Комісією затверджені окремою постановою КМУ.
Рішення Комісії ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в ній підписується, реєструється та надсилається платнику ПДВ протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ. Комісія у день прийняття рішення вносить відповідний запис до ЄРПН про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації.
Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:
- Державна фіскальна служба України: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8., e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.
- Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail: inform@minfin.gov.ua.
- Державна регуляторна служба України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Недвижимость в зоне АТО: законодательные качели
Комментарий к письму ГФСУ от 09.03.2017 г. № 4678/6/99-99-15-02-02-15
Вывод налоговиков:
Плательщик налога на прибыль может без штрафов и пени подать уточненки к декларациям за период АТО, чтобы снять расходы (2014 — 2016 гг.) и откорректировать уменьшение налога на прибыль (2015, 2016 гг.) на суммы «недвижимого» налога за объекты, расположенные на временно оккупированной территории и/или в населенных пунктах на линии столкновения. В ином случае налоговики будут применять штрафы по п. 123.1 НКУ
Экспертный комментарий:
Как о самой проблеме, связанной с реализацией предписаний «сновогоднего» п. 38.6 подразд. 10 разд. ХХ НКУ, так и о подобном варианте ее разрешения вы уже знаете из «Налоги и бухгалтерский учет», 2017, № 9, с. 14. И из свежей 106.07 БЗ («Налоги и бухгалтерский учет», 2017, № 25, с. 3).
Комментируемое письмо прямо говорит лишь о «недвижимом» налоге, который задним числом стал «необъектным» в отношении объектов недвижимости из зоны АТО на основании указанного пункта НКУ. Но позволим себе напомнить что в НКУ есть похожий п. 38.7 подразд. 10 разд. ХХ,посвященный плате за землю. Там проблема, по сути, та же — за исключением того, что суммы этой платы не уменьшали налог на прибыль дважды — как за счет включения в расходы, так и за счет уменьшения собственно суммы налога (плата только попадала в расходы). Значит, исправить ее влияние на показатели «прибыльных» деклараций 2014 — 2016 гг. будет чуть проще.
К сожалению, любое благое начинание в итоге оборачивается для плательщиков дополнительными сложностями. Ведь налоговики, чтобы изъять «переплаченный» АТО-налог на недвижимость из расходов (а также откорректировать уменьшение налога на прибыль), предложили непростой вариант: через уточнение деклараций по прибыли. Сразу вопрос: а как быть с финотчетностью? Ее ведь нельзя признавать ошибочной и корректировать. Тем не менее, похоже, придется это сделать в угоду прибыли.
Казалось бы, «благодетели» придумали «нулевой вариант»: с одной стороны, плательщик «недвижимого» налога получит уплаченные ранее суммы обратно (в качестве переплаты), с другой — исключит эти суммы из своих прежних деклараций по налогу на прибыль. Технически это значит: он самоустранит в них без штрафов и пени «образовавшиеся» задним числом прежние «недоплаты» за 2014 — 2016 гг., о которых он узнал в 2017 году. Разумеется, при этом ему придется доплатить налог на прибыль: за «минус» расходов за февраль — декабрь 2014 года (по аналогии с п.п. 266.8.1 НКУ) и за «минус» расходов и «минус» уменьшение налога на прибыль за 2015 — 2016 гг. То есть для не убыточных в 2014 — 2016 гг. плательщиков налога на прибыль этот вариант выходит не таким уж «нулевым»… А сам «недвижимый» налог корректируется через подачу «недвижимых» уточненок (см. упомянутую выше БЗ 106.07).
Плохая новость: по законопроекту № 6210 от 17.03.2017 г. принят (но пока не подписан) Закон от 23.03.2017 г. № 1957-VIII, который предполагает отменить возврат уплаченных сумм «недвижимого» налога (и платы за землю), получивших статус переплаты согласно действующей (пока) редакции пп. 38.6, 38.7 подразд. 10 разд. ХХ НКУ. Ни возврата, ни зачета в счет других налогов — только в счет будущих обязательств по соответствующему налогу.
И самое плохое, что налог на недвижимость и плату за землю не вернут деньгами, а статус «переплаты» за ними останется. Выходит, из расходов уберите, а переплату как-нибудь потом зачтете в счет будущих обязательств по этим же налогам. Неужели так поступят с плательщиками?
Вот и пойми этих «благодетелей»…
Голенко Александр, шеф-редактор
Источник: Налоги и бухгалтерский учет – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Наслідки невиплати працівнику компенсації за невикористану відпустку
Своєчасний розрахунок при звільненні — одна з важливих організаційно-правових гарантій дотримання прав працівників, що звільняються з підприємства, організації, установи.
За невиплату розрахунку при звільненні у встановлені строки законодавством передбачено цілу низку можливих санкцій.
По-перше, ст. 117 КЗпП передбачає, що в разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП (за відсутності спору про їх розмір), підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. А за наявності спору зазначена компенсація виплачується в разі, якщо спір вирішено на користь працівника. Крім того, згідно зі ст. 233 КЗпП, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. Тож у цьому разі не має значення, в якому році мала місце невиплачена компенсація.
Тому незалежно від того, чи нарахувало підприємство компенсацію за невикористану відпустку при звільненні, в разі виникнення спору і вирішення його на користь працівника на роботодавця може бути покладено виплату значних сум компенсацій за затримку проведеного розрахунку (адже з моменту звільнення до моменту набрання законної сили рішенням суду може минути багато часу).
Щодо можливого визнання кредиторської заборгованості за нарахованою компенсацією безнадійною та її оподаткування зазначимо, що оскільки на вимоги з її стягнення строки давності не поширюються, вона, не може бути визнана безнадійною, і підстав для її списання підприємство не має.
По-друге, за порушення законодавства про працю передбачено адміністративну або навіть кримінальну (якщо таке порушення визнається грубим) відповідальність. Згідно з ч. 1 ст. 41 КУпАП, порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 н. м. д. г. (510 — 1700 грн).
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч.1 ст.41 КЗпП України, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від ста до трьохсот н. м. д. г. (1700-5100 грн.).
Згідно з ч. 1 ст. 172 ККУ, грубе порушення законодавства про працю карається штрафом до 50 н. м. д. г. (850 грн.), або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років, або виправними роботами на строк до 2 років.
Також згідно з ст. 175 ККУ – безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-17000 грн.) або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Незважаючи на це, без скарг працівника перспектива притягнення до відповідальності підприємства або його посадових осіб за зазначене правопорушення є доволі малою. Однак оскільки держава останнім часом посилює контроль за дотриманням трудового законодавства та відповідальністю, бажаною є своєчасна та повна виплата працівникам сум розрахунку при звільненні.
Висновок:
Аналізуючи судову практику з аналогічними предметами спору, можна зазначити, що суди за наявності усіх доказів у позивача, у 100% випадків задовольняють вимоги останнього, щодо виплат компенсацій за не використанні відпустки.
Варто зазначити, чим довшою буде затримка підприємства по виплаті належних звільненому працівникові сум, тим більшою буде сума виплата підприємством працівнику середнього заробітку, оскільки середній заробіток працівнику нараховується за весь час затримки по день фактичного розрахунку з ним, а тобто у разі, якщо підприємство добровільно не здійсните розрахунки з працівником, середній заробіток нараховуватиметься до дня ухвалення рішення судом.
В даному випадку можливі також ризики у вигляді звернення працівника із заявою до контролюючих органів та подальшого звернення такого органу до суду, щодо притягнення керівника підприємства до адмін. відповідальності передбаченою ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Артем Ткаченко, юрист, громадський діяч
Джерело: Ліга.Блоги
Филиал утратил право составления налоговых накладных: кто регистрирует «понижающий» расчет корректировки
Расчет корректировки на уменьшение суммы компенсации стоимости товаров/услуг к налоговой накладной, составленной на филиал головного предприятия, которому на дату составления налоговой накладной было делегировано право составления налоговых накладных, в случае если на дату составления данного расчета корректировки филиал утратил такое право, регистрируется в ЕРНН головным предприятием (покупателем).
Об этом сообщает ГФСУ в письме от 01.03.2017 г. № 4160/6/99-99-15-03-02-15.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!