
Публікується мовою оригіналу
НКРЭКУ отменила решение о введении абонплаты за газ
Национальная комиссия, которая регулирует сферу энергетики и коммунальных услуг, отменила решение о введении абонплаты за газ. Об этом заявил глава НКРЭКУ Дмитрий Вовк в ходе заседания комиссии — сообщает «112 Украина«.
«Мы сегодня должны принять решение, которое было озвучено департаментом, о том, чтобы скачивать, провести дополнительные консультации, обеспечить, чтобы ни для одного украинца не было никакого повышения в результате этого решения…», — сказал он.
Вовк провел голосование. Члены комиссии поддержали отмену данного решения.
«Отменить (решение НКРЭКУ о внедрении абонентской платы за распределение газа, — ред.), провести дополнительные консультации, обеспечить, чтобы ни для одного украинца не было повышения согласно этому решению», — сказал глава НКРЭКУ Дмитрий Вовк.
НКРЭКУ также отменила введение тарифов для «Укртрансгаза» для точек входа и выхода.
Комиссия также намерена провести дополнительные консультации с Кабинетом Министров в части распространения субсидий на услуги по транспортировке и распределению газа.
Напомним, Национальная комиссия, которая регулирует сферу энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), 28 марта ввела в Украине абонплату за газ для населения и промышленных пользователей с 1 апреля.
Источник: 112 Украина
Нацбанк знизив облікову ставку до 13%
Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 13% річних з 14 квітня 2017 року. Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та надасть підтримку темпам економічного зростання.
Споживча інфляція у березні 2017 року становила 15.1% у річному вимірі. Зростання цін прискорилося переважно внаслідок ефекту бази порівняння та збільшення виробничих витрат.
Фактичне прискорення споживчої інфляції було очікуваним і водночас нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, що був опублікований в Інфляційному звіті в січні 2017 року. Тоді Національний банк очікував, що у березні інфляція прискориться до 16.4% річних.
Фундаментальні фактори інфляції залишалися контрольованими. Поміркована фіскальна і монетарна політика та поліпшення інфляційних очікувань стримували прискорення базової інфляції (6.3% у річному вимірі в березні 2017 року).
Тиск на ціни з боку споживчого попиту залишався помірним. Про це свідчать низькі темпи зростання обсягів роздрібного товарообороту в перші місяці року. Попит на робочу силу відновлювався через пожвавлення економічної активності та покращення ділових очікувань підприємств. Але разом з цим, диспропорції на ринку праці зумовлювали все ще високий рівень безробіття в країні.
Ситуація на валютному ринку сприяла послабленню тиску на ціни. Світова цінова кон’юнктура для українських експортерів з початку року поліпшилася за рахунок зростання цін на сталь, залізну руду та зернові. Рекордні врожаї зернових та олійних підвищили експортний потенціал. Високі експортні надходження зумовили зміцнення гривні з середини січня.
Інфляція знижуватиметься до цільових значень у 2017 – 2019 роках
Національний банк прогнозує, що інфляція у 2017 – 2019 роках перебуватиме в межах оголошених цільових орієнтирів (8% ± 2 в.п. на 2017 рік, 6% ± 2 в.п. на 2018 рік та 5% ± 1 в.п. на 2019 рік). Так, прогноз інфляції на 2017 рік залишається на рівні 9.1% та 6.0% на 2018 рік. У 2019 році споживча інфляція знизиться до 5.0%.
Упродовж ІІ і ІІІ кварталів поточного року інфляція в річному вимірі залишатиметься на двознаковому рівні та буде достатньо мінливою. Це пов’язано з ефектом бази порівняння, а саме динамікою адміністративно регульованих цін протягом 2016 року. Але в IV кварталі інфляція повернеться до однознакового рівня.
Базова інфляція на кінець року буде на рівні 6.5% – близькому до поточного. На такому рівні її будуть підтримувати поступове відновлення споживчого попиту та вторинні ефекти від зростання продовольчої інфляції.
Ціни на сирі продукти будуть підвищуватися швидше в подальші місяці під впливом низки факторів. По-перше, продовжать дорожчати продовольчі товари на світових ринках. По-друге, відкриття додаткових ринків збуту для окремих видів української продовольчої продукції призведе до скорочення їх пропозиції на вітчизняному ринку.
Окрім цих факторів пропозиції діятиме і фактор попиту. Внаслідок подальшого пожвавлення економічної активності і високих темпів зростання доходів населення поступово буде відновлюватися споживчий попит.
Джерело: НБУ
Мінфін оприлюднив проект змін до деяких НП(С)БО та типової кореспонденції субрахунків
Міністерство фінансів України оприлюднило проект змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі
Відповідно до проекту у Типовій кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 29 грудня 2015 року № 1219
Джерело: Бухгалтер.com.ua
Мораторий на проверки: вроде есть, но его все меньше
Андрей ТАМОШЮНАС, налоговый адвокат
Хорошая новость — мораторий на проверки снова продлен! Плохая новость — по старой доброй традиции список органов, на которые он не распространяется, в этом году еще расширили! Теперь возникает вполне логичный вопрос — а нужен ли вообще такой полумораторий? Попробуем разобраться и увидим, что получится!
История не одного моратория…
Первоначально мораторий на проверки бизнеса был введен в 2014 году Законом № 1622(1) и действовал в период с августа и до конца декабря 2014 года. Под запрет тогда попали любые виды проверок контролирующих органов (за исключением ГФС), кроме как по разрешению Кабмина или заявлению самого предприятия.
В конце 2014 года Верховная Рада продлила данный «общий» мораторий до июня 2015 года. Но под исключения наравне с органами ГФС попали уже и органы Государственной финансовой инспекции. Тогда же, в декабре 2014 года, Верховная Рада «придумала» еще один мораторий — «налоговый». Соответствующие положения были прописаны в п.3 р.II «Заключительные положения» Закона № 71, которым внесены налоговореформационные изменения в НКУ. По общему правилу этот мораторий распространялся только на предприятия с доходом за предыдущий год менее 20 миллионов гривен. Отдельного внимания заслуживает тот факт, что законодательных пробелов, а также случаев, на которые указанный проверочный запрет не распространялся, имело место великое множество. Именно поэтому данный мораторий специалисты зачастую называли «невидимым».
А уже летом 2015 года в полной мере проявилось определенное противоречие между судебной практикой, позицией Минюста и Государственной регуляторной службы о продлении действия «общего» моратория, поскольку в июне истек срок его действия. Но тогда Государственная регуляторная служба успокоила общественность, разъяснив, что действие «налогового моратория» распространяется, по сути, на проверки всех контролирующих органов.
Таким образом, считалось, что до окончания 2016 года действовал мораторий на все виды проверок контролирующих органов, в том числе и ГФС, который распространялся на предприятия с доходом не более 20 миллионов гривен.
Источник: Бухгалтерия
Як працюватимуть банки у зв’язку з перенесенням робочих днів на свята
Національний банк України повідомляє про регламент роботи системи електронних платежів Національного банку України та банківської системи України у зв’язку з перенесенням робочих днів у 2017 році.
Так дні роботи системи електронних платежів Національного банку України переносяться з:
- понеділка 08 травня – на суботу 13 травня;
- п’ятниці 25 серпня – на суботу 19 серпня.
За необхідності 08 травня та 25 серпня 2017 року банки можуть здійснювати касові операції з клієнтами без відкриття операційного дня банку.
Також банки мають організувати роботу щодо своєчасної виплати пенсій, соціальних доплат, інших грошових виплат і забезпечити у ці дні безперебійну роботу банкоматів, обмінних пунктів та організувати підкріплення їх готівкою різних номіналів.
Джерело: НБУ
Для дивидендов установили льготную ставку НДФЛ — 9%
Как известно, дивиденды для целей обложения НДФЛ — это пассивные доходы (пп. 14.1.268 НКУ). Согласно действующим на сегодняшний день нормам НКУ, для налогообложения дивидендов предусмотрены 2 ставки НДФЛ (п. 167.5 НКУ):
- 5%— для дивидендов, которые выплачивает плательщик налога на прибыль;
- 18%— для дивидендов, которые выплачивают другие налогоплательщики, кроме плательщиков налога на прибыль (в частности, плательщики единого налога, нерезиденты).
В то же время еще 01.01.2017 г. Законом № 1797 были внесены изменения в НКУ и дополнен Кодекс нормой пп. 167.5.4, согласно которой устанавливается половинная ставка НДФЛ (9%) для налогообложения дивидендов, начисленных и выплаченных:
- нерезидентами;
- институтами совместного инвестирования;
- субъектами хозяйствования, которые не являются плательщиками налога на прибыль (юрлицами-единщиками).
Данная норма должна была заработать только со дня вступления в силу Закона о финансовой полиции (абз. 3 п. 1 р. ІІ «Заключительные положения» Закона № 1797).
Однако недавно депутаты ВРУ приняли другой Закон Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно уточнения некоторых положений и устранения противоречий, возникших при принятии Закона Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно улучшения инвестиционного климата в Украине» от 23.03.2017 г. № 1989-VIII. Вчера, 12.04.2017 г., Президент его подписал.
Среди прочего этим Законом убрали привязку 9% ставки НДФЛ до принятия Закона о финансовой полиции. И, что важно, — в заключительных положениях Закона № 1989 указано, что его нормы применяются к налоговым периодам, начиная с 1 января 2017 года.
А это значит, что со дня опубликования Закона № 1989 заработает правило: дивиденды, начисленные и выплаченные единщиками, нерезидентами и ИСИ, после 01.01.2017 г. облагаются НДФЛ по ставке 9%.
И сейчас у вышеупомянутых субъектов хозяйствования, которые выплатили дивиденды и удержали НДФЛ по ставке 18%, возникает вопрос: как вернуть излишне уплаченный налог? Ответ на него читайте очень скоро в газете «Интерактивная бухгалтерия».
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
С какого числа РРО обязателен для единщиков, реализующих технически сложные бытовые товары
ДФС в Днепропетровской области напоминает, что нормы, предусмотренные п. 296.10 НКУ и п. 6 ст. 9 Закона Украины «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг» в части применения РРО физическими лицами — предпринимателями — плательщиками единого налога, осуществляющих реализацию технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту, будут применяться с даты вступления в силу нормативно-правового акта, которым будет утвержден перечень таких бытовых товаров.
Такой перечень утвержден Постановлением КМУ от 16.03.2017 г. № 231. Постановление опубликовано 7 апреля 2017 в газете «Урядовый курьер» № 66 и вступит в силу с 08.05.2017. Итак, применять РРО предприниматели обязаны с 8 мая 2017 года.
Источник: Бухгалтер 911 – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
ДФС повідомила про оновлення реєстру рахунків для сплати ЄСВ
У зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС змінено деякі рахунки для сплати єдиного соцвнеску!
ДФСУ сьогодні, 14 квітня, повідомила, що у зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС змінено деякі рахунки для сплати єдиного соцвнеску!
Зазначимо, що цю реорганізацію проведено відповідно до постанови від 29.03.2017 р. №237. Перелік відповідних територіальних органів ДФС затверджено у додатку 2 до цієї Постанови, а Міжрегіональних головних управлінь ДФС – у додатку 3.
Перелік рахунків для сплати ЄСВ розміщено у розділі «Бюджетні рахунки» на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФСУ в мережі Інтернет у розрізі територіальних органів ДФС та категорії платників.
УВАГА! За детальною інформацією щодо рахунків для сплати ЄСВ рекомендуємо звертатися до відповідних територіальних підрозділів ДФС.
Заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати ЄСВ
При сплаті ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
* |
;101 |
; код за ЄДРПОУ |
; сплата єдиного внеску |
; |
; |
; |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1 – службовий код (“*”);
2 – код виду сплати (“101” – Сплата суми єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Символи рахунків для зарахування ЄСВ в органах ДФС>>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
В Парламент внесен проект Закона о государственных финансовых гарантиях предоставления медицинских услуг и лекарственных средств.
Документ предусматривает, что объем медицинских услуг и лекарственных средств, стоимость которых покрывается страхованием, и степень покрытия закрепляются на уровне закона в государственном гарантированном пакете.
В рамках государственного гарантированного пакета государство будет гарантировать полную оплату за счет средств государственного солидарного медицинского страхования необходимых медицинских услуг и лекарственных средств на экстренном, паллиативном и первичном уровнях, а также частично на вторичном (специализированном) и третичном (высокоспециализированном) уровнях, предоставленных поставщиками медицинских услуг. При этом компонент медицинской помощи на всех уровнях всегда будет оплачиваться государством в полном объеме.
Для обеспечения возможности прогнозировать объем расходов на здравоохранение Министерство здравоохранения Украины ежегодно утверждает конкретный перечень услуг и лекарственных средств, которые входят в гарантированный пакет.
Застрахованными лицами, независимо от каких-либо дополнительных критериев, являются:
- все граждане Украины;
- иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Украины,
и
- лица, которые в установленном порядке признаны беженцами или такими, которые нуждаются в дополнительной защите.
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Роботодавцям буде виплачено компенсацію за працівників призваних в армію в 2014–2015 роки
Кабінет Міністрів на своєму засіданні вніс зміни до своєї постанови від 04.03.2015 р. № 105.
Згідно з прийнятим Урядом рішенням роботодавці, які не отримали у 2015 році у повному обсязі зазначену компенсацію з державного бюджету, зможуть отримати її за рахунок коштів держбюджету на 2017 рік (за бюджетною програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за 2014–2015 роки”).
Така компенсація виплачуватиметься підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам – підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом.
Джерело: Мінсоцполітики України, Я – Бухгалтер
Чи діють готівкові обмеження на валютно-обмінні операції
Здійснення валютно-обмінних операцій регулюється Інструкцією про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженою постановою Правління НБУ від 12.12.2002 № 502 (далі – Інструкція № 502), яка надає право уповноваженим банкам, уповноваженим фінансовим установам, національному оператору поштового зв’язку (далі – фінансові установи) здійснювати валютно-обмінні операції без обмежень за сумою.
В той же час обмеження по сумі щодо операцій з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у межах одного/однієї банку/фінансової установи встановлені підпунктом 3 пункту 6 постанови Правління НБУ “Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України” від 13.12.2016 № 410 (далі – Постанова № 410).
Починаючи з 5 квітня 2017 року, зазначені операції дозволено здійснювати у сумі, що не перевищує в еквіваленті 150000 грн.
Водночас, пунктом 1 постанови Правління Національного банку України “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” від 06.06.2013 № 210 (далі – Постанова № 210) установлено граничні суми розрахунків готівкою, зокрема між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50000 грн.
Враховуючи вищевикладене, а також з огляду на предмет регулювання Постанови № 210, повідомляємо, що вимоги, цієї постанови, зокрема щодо обмеження щодо граничної суми розрахунків готівкою, не поширюються на валютно-обмінні операції, які здійснюються банками, фінансовими установами відповідно до Інструкції № 502, з урахуванням обмежень, установлених Постановою № 410.
Лист НБУ від 07.04.2017 р. № 40-0005/26287
Джерело: Я – Бухгалтер
Верховна Рада ухвалила Закон про ринок електроенергії
За словами розробників, основною метою законопроекту (реєстр. № 4493) є забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, мінімізації витрат на послуги постачання електричної енергії, шляхом визначення на законодавчому рівні організаційної структури та принципів функціонування ринку електричної енергії, основних засад та передумов його реформування.
Законопроект передбачає організацію ринку електричної енергії з наступних складових:
- двосторонні договори;
- ринок «на добу наперед»;
- внутрішньодобовий ринок
- балансуючий ринок;
- ринок допоміжних послуг;
- роздрібний ринок.
Джерело: ВР України, Я – Бухгалтер