Публикується мовою оригіналу
Кабмин ввел ЧП в энергетике
Решение о введении ЧП в энергетике на месяц было принято в ходе внеочередного заседания, передает корреспондент РБК-Украина.
Кабинет министров Украины на месяц ввел чрезвычайное положение (ЧП) в энергетике. Соответствующее решение было принято в ходе внеочередного заседания правительства 15 февраля 2017 года.
«Предполагается пункт, предусматривающий, что в возникновении необходимости и диспропорции между потреблением и выработкой электрической энергии все же мы будем задействовать веерные отключения для того, чтобы сбалансировать выработку и потребление электрической энергии», — заявил министр энергетики и угольной промышленности Игорь Насалик в ходе заседания правительства.
По его словам, чрезвычайные меры предусматривают определение допустимого уровня снижения резерва энергогенерирующих мощностей.
Кроме того, важным является пункт о разработке графика нагрузки энергосистемы Украины с учетом требований ГП «Национальная энергетическая компания «Укрэнерго».
В частности, чрезвычайные меры предполагают, что НЭК «Укрэнерго», исходя из имеющихся запасов угля разных марок, должен будет определить допустимый уровень снижения резерва энергогенерирующих мощностей, установить лимит по составу оборудования для каждого энергоблока ТЭС. Это означает, что для экономии угля, предприятия будут работать, используя минимальный состав оборудования. Кроме того, оператору магистральных сетей предстоит установить временные ограничения по их пропускной способности, а также определить условия и объемы межгосударственных перетоков электроэнерги».
Кроме того, для НАЭК «Энергоатом» будут установлены специальные графики работы, которые АЭС обязаны будут соблюдать, а также компания должна быть готова в любой момент разгрузить свои энергоблоки.
Так, в период ЧП атомные станции обеспечат энергоснабжение в ночное время и до 70-80% покроют потребление днем. Остальное покроют гидроэлектростанции, усилится нагрузка на ТЭС, работающие на газовом угле. Также будет применен график аварийных отключений.
Ожидается, что указанные меры будут способствовать тому, что потребление угля-антрацита сократится на 20%.
РБК-Украина
Як банки борються з ухиленням громадян від сплати податків
“Эксклюзив” delo.ua Останнім часом фінмоніторинг банків звертає увагу на кошти, що зараховуються на банківські рахунки фізичних осіб від інших фізичних осіб з метою ухилення від сплати ЄСВ та ПДФО.
Увага до операцій фізичних осіб по їх банківських рахунках з боку банків та правоохоронців не є новиною та авторським винаходом українських законодавців. Бажання збирати більше податків, увага до потенційно небезпечних операцій, пов’язаних із легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом, ухилення від оподаткування, викликають цікавість правоохоронців по всьому світу.
Певну функцію у системі слідкування за сумнівними коштами в Україні, як і по всьому світові, покладено на банківські установи, які є першою ланкою фінансового моніторингу. Саме банки зобов’язані виявляти, блокувати та доповідати компетентним державним органам, зокрема Державній Службі фінансового моніторингу, про всі операції, що підлягають контролю.
До переліку операцій, по яких контроль є обов’язковим, відносяться будь-які фінансові операції по рахунку фізичної особи в банківській установі, здійснені на суму понад 150 тис. грн.
Окрім обов’язкового фінансового моніторингу, існує внутрішній фінансовий моніторинг. В межах цього виду контролю банк, опираючись на свої внутрішні положення, а також на настанови з боку Держфінмоніторингу, виявляє та зупиняє операції, що містять ознаки легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом. Наприклад, останнім часом банки звернули свою увагу на кошти, що зараховуються на банківські рахунки фізичних осіб від інших фізичних осіб.
Всім відомо, що з метою уникнення оподаткування доходів фізичних осіб та сплати ЄСВ дуже часто люди працюють без офіційного працевлаштування та отримують доходи у вигляді заробітної плати з “чорної каси” без сплати податків та обов’язкових платежів. Так працюють, зокрема, програмісти, що на підставі трудового контракту надають послуги іноземним замовникам, отримуючи кошти за виконану роботу без сплати податків.
Так само останнім часом приділяють багато уваги операціям по рахунках фізичної особи, яка здійснює підприємницьку діяльність без відповідної реєстрації та отримує певну винагороду за продані товари, роботи, послуги.
Суть процесу моніторингу полягає в тому, що банк вивчає операцію клієнта, і за будь-яких сумнівів в її законності, економічному сенсі запитує від клієнта пояснення та підтверджуючі документи. У випадку, коли документи не будуть надані, або надані документи не вплинуть на сумніви банку в законності та обґрунтованості операції, така операція не буде виконана, а відповідальна особа в банку подасть відомості про операцію та її учасників до Держфінмоніторингу.
Також фінансові установи особливу увагу приділяють будь-яким грошовим переказам (без відкриття рахунку) на суму понад 15 тис. гривень.
У випадку якщо фінансова установа не здійснила передбачених ЗУ “Про фінмоніторинг” дій, відносно клієнтів, чиї операції підлягають фінансовому моніторингу, спеціально уповноважений орган вправі накласти штраф на таку фінансову установу, а у випадку повторного виявлення таких порушень може бути ліквідовано ліцензію.
Що стосується осіб, котрі порушать дію ЗУ “Про фінмоніторинг”, то вони можуть бути притягнуті до цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності в залежності від ступеня тяжкості та наслідків такого проступку.
Юлия Курило,
адвокат, партнер АО “СК Груп”
delo.ua, Бухгалтер911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Размер пособия на погребение повышен до 4100 грн
Фонд соцстраха увеличил размер пособия на погребение до 4 100 грн.
Заметим: Правление Фонда также приняло ряд решений касательно реорганизации, перевода работников, соблюдения их прав и т.п.
Об этом Фонд соцстраха сообщил на своей веб-странице.
Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Пропонується змінити принцип призначення допомоги при народженні дитини
У Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів, якими передбачено збільшити розмір допомоги при народженні дитини та відновити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
9 лютого 2017 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5709-1 “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні”. Автором цього проекту є нардеп Р. Сольвар (“Блок Петра Порошенка”).
Законопроектом пропонується:
1) Викласти в новій редакції статтю 12 Закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, згідно з якою допомога при народженні дитини повинна нараховуватися та виплачуватися у розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виплати допомоги при народженні дитини.
Виплату допомоги при народженні пропонують здійснювати:
- одноразово – у сумі, що дорівнює 5 мінімальним заробітним платам;
- наступних 36 місяців – щомісячно у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
2) Доповнити Закон “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” розділом IV “Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку” .
Таку допомогу пропонується виплачувати щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
Серед іншого також запропоновано матерям або особам, які фактично доглядають за дитиною віком до трьох років і вийшли на роботу та працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, що підтверджується довідкою з місця роботи, або одночасно продовжують навчання з відривом від виробництва, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років призначати(виплачувати) в повному розмірі.
Крім цього законопроекту, 9 лютого також був зареєстрований ще один законопроект – №6063 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям”. Його авторами є колектив нардепів з партії “Відродження”.
Проект Закону передбачає ряд комплексних змін, які стосуватимуться 19 норм 7 законодавчих актів. Зокрема, передбачно:
1) запровадження мінімального (гарантованого) розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;
2) гарантію збереження права на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тим жінкам, які виявили бажання працювати на умовах неповного робочого часу або вдома;
3) відновлення раніше скасованої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому, планується запровадити значно спрощені умови призначення цієї допомоги, а також запроваджується мінімальний (гарантований) розмір вказаної допомоги на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Запровадження такого розміру поширюється також на допомоги на дітей одиноким матерям.
Окрім того, передбачено запровадження норми, за якою допомога при народженні дитини надається у сумі:
- кратній 50 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину;
- кратній 70 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину;
- кратній 100 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину.
При цьому, виплата допомоги здійснюватиметься одноразово протягом 15 календарних днів після надходження звернення за її призначенням у порядку, встановленому Кабміном.
Також передбачається механізм, за яким особи, які на момент набрання чинності цим Законом допомогу при народженні дитини не отримали у повному обсязі, або якщо виплата такої допомоги була розтермінована, мають право отримати одноразово належний залишок допомоги, виплата якого здійснюється протягом 10 календарних днів після надходження відповідного звернення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
4) скасування норми, якою визначається, що максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.
Окрім того, передбачається перегляд обсягів збільшення розміру державної соціальної допомоги:
- на кожну дитину віком до 13 років на 500 (замість – 250) гривень,
- на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 900 (замість 500) гривень.
Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
За перше порушення трудового законодавства пропонують не штрафувати
До Верховної Ради внесено черговий проект Закону № 6087 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення у цій сфері”, який зменьшить штрафи за порушення трудового законодавства.
Метою проекту Закону є вдосконалення механізмів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, підвищення ефективності державного нагляду (контролю) у цій сфері, поліпшення умов для ведення бізнесу, зменшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, приведення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю у відповідність до рівня їх суспільної небезпеки.
Як пояснюють автори законопроекту, неправомірним видається те, що за вчинення правопорушень у сфері праці, суспільна небезпечність яких є меншою в порівнянні з правопорушеннями, які створюють загрозу життю і здоров’ю людей (порушення будівельних норм, санітарного законодавства тощо), правопорушеннями, які заподіюють шкоду навколишньому середовищу, на сьогодні передбачається більш сувора відповідальність. Зокрема, відповідальність за обіг непридатних харчових продуктів передбачає штраф від тридцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (максимальна санкція – 765 грн.), введення в обіг або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків (еталонів) щодо безпечності, якості карається штрафом від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (максимальна санкція – 1700 грн.), виготовлення, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів – від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (максимальна санкція – 1700 грн.).
Проектом Закону пропонуються наступні зміни:
- Зниження штрафів за порушення законодавства про працю та посилення відповідальності посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок роботодавців.
- Визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців:
Бухгалтер911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
ДФС хоче перевірити всіх підприємців, які закрилися
Голова Фіскальної служби Роман Насіров зазначив, що процес перевірок встановлено законодавством, і він буде проходити у встановленому порядку
Державна фіскальна служба України планує перевірити всіх фізичних осіб-підприємців, які закрилися наприкінці грудня 2016 – початку січня 2017 року після внесення змін до законодавства. Про це повідомив сьогодні журналістам глава ДФС Роман Насіров.
“Багато з тих, хто закрилися, це були непрацюючі суб’єкти господарської діяльності. Причому не працювали вони вже рік або два. Тому їх перевірити не так важко. Але були і такі випадки, коли ми розуміємо, але це важко довести, що підприємство працювало, але просто нічого не декларував”, – сказав він.
За словами Насірова, поряд із закриттям неробочих суб’єктів господарювання в січні відкрилося 28 тисяч нових. “Процес перевірок встановлено законодавством і він буде проходити у встановленому порядку. Якщо б у податковій політиці було передбачено, що є окремий порядок закриття – без перевірки. Ми перевіряємо згідно з кодексом”, – додав глава ДФС.
Як повідомлялося раніше, станом на початок січня в Україні припинило діяльність уже понад 128 тисяч приватних підприємців
УНІАН, Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Правила безналичных расчетов и открытия банковских счетов
Банки получили полномочия списывать арестованные денежные средства в уголовном производстве по иску, предъявленному в интересах государства. Инициатором в таком вопросе выступает Национальное агентство Украины по вопросам выявления, розыска и управления активами, полученными от коррупционных и других преступлений.
В то же время предусмотрен ряд изменений в отношении частных исполнителей. Например, частный исполнитель для осуществления принудительного исполнения решений имеет право открыть отдельные текущие счета, которые используются для:
- учета депозитных сумм и зачисления взысканных сдолжников денежных средств в национальной и иностранной валютах и их выплаты взыскателям;
- зачисления средств исполнительного производства;
- зачисления вознаграждения.
Понятие «код плательщика/получателя» в расчетных документах получило более расширенный смысл. В частности, отныне — это не только идентификационный код или регистрационный номер учетной карточки налогоплательщика, но и серия (при наличии) и номер паспорта, если физическое лицо по своим религиозным убеждениям отказалось от принятия регистрационного номера учетной карточки налогоплательщика и официально уведомило об этом соответствующий орган доходов и сборов, а также имеет отметку в паспорте/запись в электронном бесконтактном носителе или в паспорте проставлено слово «отказ».
Эти и другие изменения утверждены постановлением НБУ «О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины» от 09.02.2017 г. № 8.
Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Які ліцензії необхідні виробнику (імпортеру) алкоголю при поставці продукції оптом і в роздріб, а також через власний магазин
Виробники чи імпортери алкогольних напоїв (крім столових вин) і/або тютюнових виробів можуть здійснювати поставку такої продукції СГ оптової та роздрібної торгівлі й іншим українським споживачам лише за наявності ліцензії на оптову торгівлю.
Для здійснення торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин) і/або тютюновими виробами в роздріб через власний магазин необхідно додатково до ліцензії на виробництво чи імпорт отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі.
Про це ДФС повідомила в підкатегорії 115.05 системи «ЗІР».
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Отчет по труду за І квартал 2017 года надо будет подавать по новой форме
Госстатом скорректирован раздел IV формы государственного статистического наблюдения № 1-ПВ (квартальная) «Отчет по труду».
Изменения связаны с ростом минимальной зарплаты, вследствие чего необходимо было изменить распределение работников в графе А «Кількість штатних працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого на місяць» по суммам зарплаты.
Измененная форма № 1-ПВ (квартальная) «Отчет по труду» будет применяться с отчета за I квартал 2017 года.
Приказ Госкомстата от 15.02.2017 г. № 39.
Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Платнику сформують новий ЕЦП, якщо в нього змінились облікові дані або сплив строк чинності діючого підпису з попередніми відомостями
У разі зміни будь-яких облікових даних суб’єкта господарювання, якщо при цьому платник отримує нові посилені сертифікати ЕЦП в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС або сплив строк чинності посилених сертифікатів відкритих ключів, то платнику необхідно:
1) скасувати посилені сертифікати ЕЦП (із попередніми відомостями, зазначеними в посиленому сертифікаті);
2) сформувати нові посилені сертифікати з актуальними даними клієнта;
3) переукласти Договір про визнання електронних документів із контролюючим органом за основним місцем обліку.
Про це повідомила ДФС у підкатегорії 135.03 ресурсу «ЗІР».
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
«Непроизводственность» нематериальных активов: законодатель добрался и до них
Cовершенствование налоговых норм — любимое занятие наших законотворцев. По уже устоявшейся традиции делают они это в преддверии нового года, чтобы соответствующие изменения вступили в силу с 1 января. Наступивший год не стал исключением. Благодаря внесению множества новаций НКУ обогатился также новым понятием — непроизводственными нематериальными активами (НМА). И если раньше «непроизводственность» НМА законодателя совершенно не волновала, и этот признак действовал только в отношении основных средств, то теперь все изменилось. Это означает, что многим предприятиям придется вести отдельный учет таких активов. Никаких сложностей не возникнет лишь у тех счастливчиков, кто не рассчитывает налоговые разницы согласно пп.134.1.1 ст.134 НКУ или вообще не имеет на балансе НМА. Остальным предприятиям забот существенно прибавится. О них и поговорим.
Что изменилось в Налоговом кодексе
Первое, на что следует обратить внимание, это изменение определения НМА. А если точнее, то его в НКУ больше нет, так как соответствующий пп.14.1.120 ст.14 исключен из действующей редакции. Таким образом, согласно пп.14.1.84 данной статьи определения иных терминов, необходимых для расчета налога на прибыль, берутся из национальных или международных стандартов учета и отчетности, то есть и определение нематериального актива. При использовании национальных стандартов следует обратиться к ПБУ-8(1), п.4 которого признает в качестве НМА «немонетарный актив, который не имеет материальной формы и может быть идентифицирован». Приведенное определение значительно шире, чем содержавшееся ранее в НКУ. Это означает, что проблема различия идентификации, когда один и тот же объект в бухгалтерском учете признавался НМА, а в налоговом нет, больше возникать не будет.
БУХГАЛТЕРИЯ
Необходимо ли доначислять мобилизованному работнику средний заработок до минимальной заработной платы?
За все дни отсутствия работника в связи с призывом на военную службу во время мобилизации ему начисляется средний заработок в соответствии с нормами п.п. “ї” п. 1 Порядка исчисления средней заработной платы, утвержденного постановлением КМУ от 08.02.95 г. № 100 (далее – Порядок № 100).
В расчет берутся выплаты за последние два календарных месяца работы, предшествовавших месяцу, в котором работника был мобилизован (п. 2 Порядка № 100).
Если в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, состоялось повышение должностных окладов (тарифных ставок), величину его заработной платы за период до такого повышения необходимо откорректировать на коэффициент повышения тарифной ставки (п. 10 Порядка № 100).
Напоминаем, что корректировке подлежит не только должностной оклад (тарифная ставка), но и премии неразового характера, доплата за ранг, единоразовое вознаграждение по итогам годовой работы и за выслугу лет в текущем году за предыдущий.
На основе откорректированной заработной платы в расчетном периоде необходимо определять среднедневную (часовую) заработную плату для выплаты среднего заработка за рабочие дни, которые не отработаны в связи с мобилизацией после повышения размера тарифных ставок.
Для оплаты дней периода мобилизации рассчитывается одна средняя заработная плата для оплаты всего периода мобилизации. Ежемесячно рассчитывать новую среднюю зарплату исходя из заработка за последние два месяца нет необходимости.
Если же мобилизованному работнику во время прохождения им военной службы не был повышен должностной оклад (к примеру, на предприятии должностные оклады не повышаются, а работникам, отработавшим в месяце полное рабочее время, осуществляется доплата до законодательно установленной минимальной величины), то средний заработок работника не корректируется, поскольку не было отработано полное рабочее время.
Это обусловлено ст. 31 Закона Украины от 24.03.95 г. № 108/95-ВР “Об оплате труда”, согласно которой если размер начисленной заработной платы работника, выполнившего месячную норму труда, ниже законодательно установленного размера минимальной заработной платы, работодатель обязан произвести доплату до ее уровня. При этом в случае невыполнения работником в полном объеме месячной (часовой) нормы труда доплата до минимальной заработной платы производится пропорционально выполненной норме труда.
Поскольку в случае призыва работника на военную службу месячная (часовая) норма труда им не выполняется, указанную доплату осуществлять не нужно.
Аверс-Бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Подписаться на рассылку свежих новостей
[mc4wp_form id=”5921″]