Публікується мовою оригіналу
Мінсоцполітики пропонує утворити соціальну інспекцію
Дана інспекція має посилити адресність надання соціальної підтримки через підвищення ефективності діяльності інституту соціальних інспекторів шляхом здійснення контролю за дотриманням законодавства при її наданні.
Звісно, запровадження такого органу (запропонована штатна чисельність соцінспекції близько 550 осіб) потребуватиме збільшення граничної чисельності апарату Мінсоцполітики та видатків на його утримання.
За орієнтовними розрахунками для впровадження соціальної інспекції необхідно передбачити додатково видатки в розмірі близько 50 млн. грн. на рік.
В подальшому передбачається, що сума коштів які повернулися до державного бюджету в наслідок ефективної роботи соціальної інспекції буде перевищувати суму видатків на її утримання.
Для фінансового забезпечення реалізації законопроекту можливо використовувати кошти отримані від позики № 8404-UА Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
Законопроект пропонується запровадити з 1 січня 2018 року. Ознайомитися з ним можна за посиланням: http://www.msp.gov.ua/projects/214/.
Увага! Шахраї під виглядом державних інспекторів
Государственная служба Украины по вопросам труда предупреждает предпринимателей, что в регионах зафиксированы случаи посещения частных предпринимателей мошенниками под видом государственных инспекторов, которые якобы должны проверить вопросы заключения трудовых договоров и оплаты труда наемных работников. Угрожая большими штрафами, псевдоинспекторы требуют у предпринимателей деньги. О таких фактах сообщили региональные подразделения Гоструда в Киевской, Днепропетровской, Львовской и Полтавской областях.
Обращаем внимание, что во время инспекционных посещений работодатель имеет право требовать у лиц, которые пришли для осуществления проверки, предъявить служебные удостоверения и направления на проведение проверки конкретного работодателя и переписать данные служебных удостоверений. Если указанные лица отказываются предоставлять документы, необходимо вызвать полицию для выяснения их полномочий.
Сотрудники Гоструда, у которых нет служебных удостоверений и направления на проведение проверки, не имеют права осуществлять проверки. Субъект хозяйствования имеет право не допускать лиц, прибывших для проверки, если они не предъявили указанных документов.
В случае возникновения подозрения следует обращаться в подразделения Национальной полиции или органов Гоструда.
По материалам Управления Гоструда в Винницкой области
Бухгалтер911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
За что могут забрать субсидию в 2017-м
Масштабная проверка получателей соцвыплат началась еще в прошлом году, в 2017-м Минфин готовит новый закон о верификации, сообщает СЕГОДНЯ.ua.
Большинство украинских семей уже оформили субсидию на коммунальные услуги. В этом году государство потратит на компенсацию “скидки” около 51 миллиарда гривен. Примерно пять миллиардов сэкономят благодаря повышению минималки в два раза, еще часть суммы удастся сохранить благодаря верификации. Сайт “Сегодня.ua” выяснил, кто может остаться без субсидий в этом году и как изменится помощь.
Нарушают сплошь и рядом
В начале прошлого года Министерство финансов запустила масштабную верификацию. Под проверку попали 25 миллионов украинцев – все, кто получает деньги от государства (в том числе пенсионеры и субсидианты). В 2017-м верификация должна выйти на новый уровень – Минфин разрабатывает специальный законопроект.
Больше всего нарушителей обнаружили среди получателей субсидии. Согласно постановлению Кабмина, субсидию не могут получать украинцы, которые в течение года сделали покупку как минимум на 50 тысяч гривен. Из реестров Минфин получает информацию о покупателях земли и недвижимости, а после сопоставляет ее со списком субсидиантов. Таким образом обнаружили более 100 тысяч “нарушителей”.
Размер субсидии в первую очередь зависит от совокупного дохода семьи. При этом, по разным оценкам, до 40% украинцев получают часть зарплаты “в конверте”. Минфин все еще разрабатывает механизм, который позволит определить реальный доход субсидиантов.
Благодаря увеличению минимальной зарплаты с 1600 до 3200 гривен с первого января на субсидиях, подсчитали чиновники, удастся сэкономить около пяти миллиардов гривен. Правда, пересчитают “скидки” только в конце отопительного сезона – после апреля 2017-го.
Еще одно распространенное нарушение – сдача в аренду квартир с субсидиями. Доход от сдачи жилья в аренду должна учитываться при расчете субсидий. Кроме того, получить “коммунальную” скидку можно только по месту фактического проживания. То есть в арендованной квартире оформить субсидию могут только квартиранты, предоставив договор аренды в органы социальной защиты.
Несмотря на это, в интернете можно найти сотни объявлений “сдам квартиру с субсидией”. Некоторые из них далеко не из сегмента “дешевого жилья”.
СЕГОДНЯ.ua, Бухгалтер911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Вітчизняні ліки пропонується звільнити від ПДВ
Лекарственные средства отечественного производства, внесенные в соответствующие Госреестры, а также изделия медицинского назначения, введенные в оборот согласно законодательству в области технического регулирования и оценки соответствия, предлагается до 31 декабря 2018 года освободить от обложения НДС.
Соответствующий законопроект № 6012 зарегистрирован в Верховной Раде 01.02.2017 г.
Порядок продажи лекарственных средств и медицинских изделий, которые освобождаются от НДС, будет определять Кабмин.
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Нововведення у порядку проведення податкових перевірок
1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» № 1797-VIII (далі – «Закон»), який вносить корективи в порядок проведення податкових перевірок. Аналіз найважливіших для бізнесу змін – далі у цій статті, інформує ЮРЛИГА.
Перерозподіл функцій контролю
Закон закріплює функцію контрольно-перевірочної роботи за контролюючими органами обласного та центрального рівнів. Саме ці органи (а не державні податкові інспекції) уповноважені ініціювати перевірки – видавати накази про їх проведення, оформлювати направлення, а також складати акти (довідки), надсилати платникам податкові повідомлення-рішення та вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ.
Проте до проведення документальних планових та позапланових або фактичних перевірок платників податків можуть також додатково залучатися працівники територіальних органів ДФС, у яких на обліку перебувають такі платники податків.
У свою чергу, територіальні органи ДФС, яких Законом позбавлено контрольно-перевірочних функцій, відтепер виключно здійснюють сервісне обслуговування платників податків, реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб – платників податків, Єдиний банк даних про платників податків – юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи та виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Автори Закону запевняють, що такі нововведення покликані підвищити рівень компетентності та професіоналізму при проведенні перевірки і привести до значного скорочення кількості перевірок. Державні податкові інспекції відтепер будуть змушені консультувати платників податку без жодного тиску. Чи стануть очікувані результати реальністю – покаже статистика і час.
Кого та коли перевірятиме Держпраці у 2017 році
Регіональними Управліннями Держпраці оприлюднено Річні Плани проведення перевірок суб’єктів господарювання (виробничих об’єктів) на 2017 рік (крім Донецької та Луганської областей). Скачати та перегуляти їх можна за нижченаведеними посиланнями:
- Управління Держпраці уВінницькій області
- Управління Держпраці у Волинській області
- Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області
- Управління Держпраці у Житомирській області
- Управління Держпраці у Закарпатській області
- Головне управління Держпраці у Запорізькій області
- Управління Держпраці в Івано-Франківській області
- Головне управління Держпраці у Київській області
- Управління Держпраці у Кіровоградській області
- Головне управління Держпраці у Львівській області
- Управління Держпраці у Миколаївській області
- Головне управління Держпраці в Одеській області
- Управління Держпраці у Полтавській області
- Управління Держпраці у Рівненській області
- Управління Держпраці у Сумській області
- Управління Держпраці у Тернопільській області
- Головне управління Держпраці у Харківській області
- Головне управління Держпраці у Херсонській області
- Управління Держпраці у Хмельницькій області
- Управління Держпраці у Черкаській області
- Управління Держпраці у Чернівецькій області
- Управління Держпраці у Чернігівській області
Податкова змінила рахунки по сплаті платежів до державного та місцевого бюджетів у 2017 році
Головне управління Державної фіскальної служби України у м. Києві повідомляє про оновлений перелік рахунків відкритих Державною казначейською службою України у розрізі територій міста Києва для зарахування надходжень у 2017 році.
Зміни відбулись по кодам класифікації доходів бюджету:
14021900 (Пальне),
14020800 (Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів),
18050500 (Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків).
Вказані рахунки відкриті відповідно до листа Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві від 16.01.2017 № 6-08/146-151 та відповідно до вимог до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію», наказу Державної казначейської служби України від 27.12.2013 № 217 «Про затвердження Порядку відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій в системі Державної казначейської служби України» та наказів Державної казначейської служби України від 18.01.2017 № 18 «Про затвердження змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету».
Датою початку здійснення операцій по зарахуванню надходжень до державного та місцевих бюджетів, на рахунки відкриті згідно з наказом ДКСУ від 17.01.2017 № 15, визначено 30.01.2017.
За матеріалами офіційного порталу ДФС, Я – Бухгалтер
Чи підвищиться мінімальна пенсія
Скоригувати дисбаланс, який утворився між розмірами мінімальної заробітної плати, яка з початку поточного року становить 3 200 грн, та мінімальної пенсії, має законопроект № 5724 «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо підвищення мінімальної пенсії).
27 січня поточного року документ подано на розгляд парламенту. Обґрунтовуючи нагальність внесення змін, автори законопроекту наголошують на порушенні відповідності розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму і зауважують, що таким чином «розірвано традиційну прив’язку розмірів державних соціальних стандартів до розміру прожиткового мінімуму, визначеного для відповідних соціально-демографічних груп населення. А саме була порушена відповідність розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб».
Законопроект має на меті посилити соціальний захист не лише пенсіонерів, а й більшості отримувачів соціальних допомог і виплат, оскільки їх розмір наразі виявився майже вдвічі нижчий за фактичний прожитковий мінімум.
Відтак проектом закону запропоновано низку змін, які мають бути впроваджені на законодавчому і виконавчому рівні:
- встановити, починаючи з березня 2017 року, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на рівні 3 000 гривень;
- доручити Кабінету Міністрів забезпечити здійснення перерахунку пенсій з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- доручити Кабінету Міністрів з метою посилення соціального захисту населення опрацювати питання щодо підвищення інших державних соціальних гарантій, у тому числі прожиткового мінімуму на одну особу та для інших основних соціальних і демографічних груп населення, у частині наближення їх до фактичного розміру, що визначається Міністерством соціальної політики;
- доручити Кабінету Міністрів опрацювати питання перегляду дохідної частини бюджету в частині збільшення фактичних обсягів надходжень за рахунок перегляду макроекономічних параметрів розрахунку показників бюджету, зокрема темпів споживчої інфляції та величини обмінного валютного курсу.
Офіційний інтернет-портал ДФС України
Єдинник групи 2 може приймати замовлення на обслуговування свят не лише від спрощенців
ФОП-єдинник групи 2, що провадить діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб’єктів господарювання (юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців), у т. ч. які не є спрощенцями, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж й організацію споживання продукції власного виробництва та закупних товарів.
Про це інформує ДФС у листі від 29.11.2016 р. № 12756/Н/99-99-13-01-02-14.
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Як діяти, коли звіт помилково подано не до тієї Податкової
ПКУ не передбачені дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо ним помилково подано податкову звітність до контролюючого органу (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати, або подано не до того контролюючого органу).
Однак платник податків може звернутися письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати таку звітність як податкову.
Нагадаємо: п. 49.8 ПКУ визначено, що прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації вповноважена посадова особа контролюючого органу, у якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність і достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.п. 48.3 та 48.4 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
З таким роз’ясненням можна ознайомитися в підрозділі 135.02 системи «ЗІР».
Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Кабмін схвалив стратегію реформування держслужби з надзвичайних ситуацій
Прийняття проекту сприятиме створенню сучасної ефективної системи запобігання надзвичайним ситуаціям та профілактики пожежам. Відповідне розпорядження було схвалено під час засідання Кабміну 25 січня.
Відповідно до Стратегії, протягом трьох років будуть створюватися нові та реформуватися існуючі пожежно-рятувальні підрозділи (пожежні частини) місцевої і добровільної пожежної охорони в об’єднаних територіальних громадах. Крім того вже розпочато технічне переоснащення ДСНС сучасною технікою.
Важливо, що зазначеним документом регламентується покладання на органи місцевого самоврядування відповідальності за пожежну безпеку населених пунктів і територій. Відтепер саме органи місцевого самоврядування мають стимулювати громадян вступати у місцеву пожежну охорону, добровільні пожежні (аварійно-рятувальні) формування. У регіонах запроваджується формування волонтерського руху у сфері цивільного захисту, підготовка добровільних-пожежних та включення їх до розрахунку сил реагування на надзвичайні ситуації та пожежі.
Посилюватиметься також відповідальність керівників суб’єктів господарювання за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки із запровадженням впливових адміністративних санкцій.
Очікується, що реалізація Стратегії, яка розрахована на три роки, забезпечить достатній рівень безпеки населення, захищеність територій, об’єктів економіки від загроз природного і техногенного характеру, підвищить ефективність функціонування сил цивільного захисту.
Фінансування заходів Стратегії здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів, у межах видатків, передбачених головним розпорядникам коштів на відповідний рік, а також із залученням інших не заборонених законодавством джерел, зокрема міжнародної технічної допомоги.
Департамент комунікації МВС України
Госпітальні округи: хто вирішує долю лікарень?
Процес створення госпітальних округів має чіткі часові рамки та передбачає впорядкування медичної інфраструктури в усіх регіонах України. Аби запобігти політичним спекуляціям на темі формування госпітальних округів та спростувати чутки щодо закриття лікарень в регіонах, публікуємо це роз’яснення
Подання пропозицій про створення госпітальних округів належить до сфери відповідальності місцевої влади. Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я слідкують за методологією та технічними критеріями формування округу, а громади визначають яких медзакладів і скільки вони потребують.
Госпітальний округ повинен мати такі межі і такий набір закладів, щоб у перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу.
Робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 року та відбуватиметься в 3 етапи:
- Формування меж госпітального округу.
- Створення госпітальної ради.
- Розробка плану розвитку госпітального округу.
Бухгалтер.com.ua
З нового року за новими законами певні доплати вже включаються до розміру мінімальної заробітної плати
На онлайн-прийом громадян фахівців Держпраці надали відповідь: чи включаються до мінімальної заробітної плати 10 % доплати за використання дезинфікуючих засобів, доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати?
Заступник директора Департаменту з питань праці Олена Коновалова роз’яснила, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений статтею 3 Закону України «Про оплату праці».
Це доплати за:
- роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
- роботу в нічний та надурочний час;
- роз’їзний характер робіт;
- премії до святкових і ювілейних дат.
Таким чином, доплати за використання в роботі дезинфікуючих засобів, за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати включаються до розміру мінімальної заробітної плати. Інформаційний центр Держпраці
Бухгалтер.com.ua
Подписаться на рассылку свежих новостей
[mc4wp_form id=”5921″]