
Публікується мовою оригіналу
Акт недели: Порядок перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции
Екатерина Красильникова, адвокат, ЮК “ВЕК ЛЕГАЛ ГРУПП”
Растущее напряжение на Востоке Украины в связи с блокадой поставки товаров, в основном угля, требовало от руководства Государства, в частности Правительства, принятия соответствующих мер. Такие меры получили свое воплощение в виде весьма сомнительного по содержанию нормативно-правового акта – постановления Кабинета Министров Украины “Об утверждении Порядка перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции” от 01.03.2017 № 99 (далее – Порядок).
Указанным нормативно-правовым актом установлено, что перемещение товаров через линию столкновения осуществляется в определенных для этого местах физическими лицами и субъектами хозяйствования с соблюдением положений данного Порядка и норм законодательства. Действие порядка распространяется якобы исключительно на регулирование поставок товаров с территории и на территорию проведения АТО, а именно:
– пищевых продуктов в определении Закона Украины “Об основных принципах и требованиях к безопасности и качеству пищевых продуктов”, перемещаемых в составе гуманитарных грузов;
– лекарственных средств в определении Закона Украины “О лекарственных средствах” и изделий медицинского назначения, перемещаемых в составе гуманитарных грузов;
– товаров и продукции (в том числе обеспечивающих функционирование и обслуживание или являющихся необходимыми в производственном процессе) металлургической, горно-обогатительной, угледобывающей и энергогенерирующей отраслей, объектов критической инфраструктуры по перечню и объемам (стоимость, вес, количество), которые утверждаются совместным решением МВОТ и Минэкономразвития.
Порядок четко разграничивает, что физические лица имеют право перемещать товар в ручной клади и/или сопровождаемом багаже автомобильным транспортом по перечню и объемам (стоимость, вес, количество), которые утверждаются МВОТ, а вот субъект хозяйствования для перемещения товаров должен быть включен в перечни предпринимателей, осуществляющих перемещение товаров, согласно этому Порядку.
Источник: Юрист&Закон
Увага! Відбувається спам-розсилка вірусних файлів з гіперпосиланням на веб-портал ДФС
Протягом останніх днів зафіксовано велику кількість звернень платників податків до Контакт-центру Державної фіскальної служби України щодо спам-розсилки листів, що містять посилання на веб-портал ДФС.
З огляду на це повідомляємо, що відправка спам-повідомлень відбувається з електронних скриньок, які не мають жодного відношення до Державної фіскальної служби України.
Посилання, що міститься у тексті листа та нібито перенаправляє на портал ДФС, насправді є гіперпосиланням, яке веде на сторонню Інтернет-сторінку та призводить до завантаження вірусного файлу (троянської програми).
Звертаємося до платників з проханням уважно читати електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність.
Ознайомитися з контактною інформацією Державної фіскальної служби України можна за посиланням.
Джерело: ДФСУ
Проект податкової реформи від Опозиційного блока
У Парламенті зареєстровано Проект Закону № 6201 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо проведення податкової реформи та підвищення інвестиційної привабливості України. Ініціатори законопроекту Політична партія “Опозиційний блок”
Законопроектом пропонується внести ряд змін до Податкового кодексу України, якими передбачається:
– забезпечення стабільності податкового законодавства; зворотна дія в часі тільки для актів податкового законодавства України, якими вносяться зміни, доповнення, що передбачають пом’якшення або скасування відповідальності за порушення податкового законодавства; встановлення мораторію на внесення змін до податкового законодавства до 2020 року, окрім змін, які стосуються адміністрування та/або поліпшують становище платників податків, зборів;
в частині трансфертного ціноутворення
– впровадження в національне податкове законодавство правил для оподаткування контрольованих іноземних компаній з метою боротьби з ухиленням від оподаткування, з податковим зловживанням при застосуванні податкових конвенцій, припинення відтоку капіталу з України та розмивання податкової бази;
Джерело: Бухгалтер 911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних
Прийнятий ВР України 16.03.2017 року проект Закону про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі – військовозобов’язані (призовники).
Згідно з Законом, основними завданнями Реєстру є:
- ведення військового обліку громадян України – військовозобов’язаних (призовників);
- планування та виконання заходів з мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом;
- інформаційне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку.
Основними засадами ведення Реєстру є:
- обов’язковість державної реєстрації – відомості про військовозобов’язаних (призовників) незалежно від місця їх проживання або перебування підлягають внесенню до Реєстру;
- повнота відомостей – держава гарантує повноту відомостей Реєстру військовозобов’язаних (призовників), їх коректність, а також ведення бази даних Реєстру в єдиному форматі;
- однократність внесення відомостей до Реєстру –військовозобов’язаний (призовник) може бути включений до Реєстру лише один раз;
- поновлення відомостей Реєстру – база даних Реєстру із визначеною періодичністю або на вимогу розпорядника Реєстру (внесення чи знищення записів, зміна чи уточнення даних у разі їх зміни) оновлюється у строки, встановлені цим Законом;
- захищеність Реєстру – держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення.
Законом встановлено, що «до персональних даних військовозобов’язаного (призовника) належать відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, за якими вона може бути конкретно ідентифікована».
Закон встановлює гарантії захисту та безпеки персональних та службових даних військовозобов’язаних (призовників) та відповідальність за порушення вимог цього Закону.
Наразі, прийнятий Закон готується на підпис.
Джерело: Офіційний портал Верховної Ради України, Я – Бухгалтер
Нацбанк спростив купівлю інвалюти за деякими операціями
Національний банк спростив купівлю іноземної валюти за деякими операціями, попит на валюту для проведення котрих не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на валютному ринку.
По-перше, Національний банк дозволив здійснювати купівлю іноземної валюти суб’єктам господарювання за рахунок кредитних коштів у гривні, що залучені під державні гарантії з метою виконання програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави.
По-друге, Національний банк запровадив спрощений порядок купівлі іноземної валюти для повернення за кордон іноземному інвестору процентів, нарахованих на залишок коштів на інвестиційному рахунку.
Відповідні зміни передбачені постановою Правління НБУ від 14.03.2017 р. № 22 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Вони набувають чинності з 16 березня 2017 року.
Источник: НБУ
Скасовано понад 120 нормативно-правових актів у різних сферах господарської діяльності
Державна регуляторна служба України на своєму офіційному сайті повідомляє про те, що Урядом у рамках «дерегуляційного дня» скасовано понад 120 нормативно-правових актів у різних сферах господарської діяльності, які не відповідали вимогам Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», але залишалися чинними і діяли на всій території України та встановлювали додаткові регуляторні бар’єри.
Кабмін схвалив постанову «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» та два розпорядження щодо скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які не відповідають вимогам чинного законодавства України або втратили свою актуальність.
Ознайомитися з переліком відмінених нормативних актів можна за посиланням.
Згадане рішення Уряду набирає чинності через два місяці й міністерства та відомства матимуть час для врегулювання юридичних колізій, якщо такі виникатимуть через скасування деяких наказів. ДРС закликає представників бізнес-асоціацій та об’єднань підприємців активно відслідковувати зміни у законодавчому полі, щоб на цьому підґрунті не виникло нових зайвих чи обтяжливих регулювань.
Джерело: Державна регуляторна служба України, Я – Бухгалтер
Розпочати і завершити будівництво можна в режимі он-лайн
16 березня Держархбудінспекція спільно з Державним агентством з питань електронного урядування та Координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували нову електронну послугу у містобудівній сфері – декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.
Відтепер українці зможуть як розпочати, так і завершити будівництво об’єктів І-ІІІ категорії в режимі он-лайн. Громадяни матимуть змогу подати таку е-декларацію у будь-який зручний час 24 години на добу 7 днів на тиждень через мережу Інтернет.
На сьогодні впроваджено 7 електронних адміністративних послуг у будівництві:
- повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
- декларація про початок виконання підготовчих робіт;
- повідомлення про початок будівельних робіт;
- декларація про початок будівельних робіт;
- подання документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва;
- внесення змін до переліку видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва;
- декларація про готовність об’єкта до експлуатації.
Електронні послуги вже доступні через портал Держархбудінспекції e-dabi.gov.ua, а також на Єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.
Джерело: Урядовий Портал, Я – Бухгалтер
НАЗК презентує навчальний онлайн курс для суб’єктів декларування
У Національному агентстві з питань запобігання корупції спільно з Програмою розвитку ООН в Україні розроблено навчальний онлайн курс для суб’єктів декларування У Національному агентстві з питань запобігання корупції спільно з Програмою розвитку ООН в Україні розроблено навчальний онлайн курс для суб’єктів декларування.
Навчальний відеокурс розроблено в рамках програми “Прозорість та доброчесність публічного сектору”. Навчальний відеокурс стане у нагоді суб’єктам декларування, які вперше мають подати декларацію шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті НАЗК за відповідною формою.
Нагадаємо, що до 1 квітня 2017 року електронні декларації мають заповнити особи, які відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Ознайомитись з навчальним онлайн курсом можна за посиланням.
Джерело: Buhgalter.com.ua
Чи має право платник податків ознайомлюватися зі своєю обліковою справою, що зберігається в контролюючому органі
Cуб’єкт господарювання чи його представник має право ознайомлюватися зі своєю обліковою справою, яка зберігається в контролюючому органі за основним місцем обліку платника податків. Щоправда, з урахуванням обмежень, установлених для допуску до документів, що містять службову інформацію.
Про це йдеться в роз’ясненні контролерів, розміщеному в підкатегорії 135.01 системи «ЗІР».
Водночас фахівці ДФСУ нагадали: згідно з п. 3 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI (далі — Закон № 2939), різновидом інформації з обмеженим доступом є службова інформація. Вимоги для обмеження доступу до інформації зазначені в ч. 2 ст. 6 Закону № 2939.
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Кабмин утвердил перечень технически сложных бытовых товаров
Для единщиков, которые осуществляют реализацию технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту, в этом году обязаны применять РРО, утвержден перечень технически сложных бытовых товаров.
Соответствующее постановление Правительство утвердило 16 марта 2017 года.
В то же время председатель ГРС Ксения Ляпина на своей странице в Facebook сообщила, что документ, принятый с условием дальнейшего редактирования. Сейчас ГРС не согласовала данный проект и готовит перечень товаров, которые должны быть исключены из списка.
Напомним: в конце зимы Минэкономразвития обнародовало проект постановления Кабмина «Об утверждении Перечня групп технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту (обслуживанию) или гарантийной замене, в целях применения регистраторов расчетных операций и внесения изменений в Порядок гарантийного ремонта (обслуживания) или гарантийной замены технически сложных бытовых товаров».
До утверждения указанного Перечня штрафы, предусмотренные п. 296.10 НКУ и п. 6 ст. 9 Закона № 265, к ФЛП-единщикам, которые реализуют технически сложные бытовые товары, подлежащие гарантийному ремонту, не применяются.
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Визначення суми доходу з ціллю визначення операцій контрольованими залежить від показника суттєвості
Державна фіскальна служба України розглянула питання визначення суми доходу за міжнародними стандартами фінансової звітності з ціллю визначення операцій контрольованими для подання звіту про контрольовані Відповідно до п. 35 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 1 (далі – МСБО 1) суб’єкт господарювання подає на нетто-основі прибутки та збитки, які виникають від групи подібних операцій, наприклад прибутки та збитки від курсових різниць або прибутки та збитки від фінансових інструментів, утримуваних для продажу. Однак суб’єкт господарювання подає такі прибутки та збитки окремо, якщо вони є суттєвими (п. 35 МСБО 1).
Пунктом 7 МСБО 1 визначено, що пропуск або викривлення статей є суттєвими, якщо вони можуть (окремо чи у сукупності) впливати на економічні рішення, які приймають користувачі на основі фінансової звітності.
Суттєвість залежить від розміру та характеру пропуску чи викривлення, що оцінюються за конкретних обставин. Розмір або характер статті, або їх поєднання, може бути визначальним чинником.
Підпунктом «а» п. 17 МСБО 1 передбачено, що фактично за всіх обставин суб’єкт господарювання досягає достовірного подання шляхом відповідності застосовним МСФЗ. Достовірне подання вимагає також від суб’єкта господарювання обирати та застосовувати облікові політики відповідно до МСБО 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки». МСБО 8 наводить ієрархію авторитетних рекомендацій, які управлінський персонал враховує за відсутності МСФЗ, що застосовується до конкретної статті.
Отже, поріг суттєвості того чи іншого показника, що впливає на фінансовий стан та фінансовий результат платника податків, визначається платником податку у розпорядчому документі про його облікову політику.
Лист ДФС України від 13.02.2017 р. № 2746/6/99-99-15-02-02-15
Джерело: Я – Бухгалтер
Єдинникам групи 3 пропонують скасувати дохідний критерій у 5 млн грн
У ВРУ зареєстровано законопроект, яким пропонується для платників єдиного податку III групи (підприємців та юросіб) відмінити граничний обсяг дозволеного доходу в розмірі 5 млн грн
13 березня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 6176 “Про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності”. Його автором є позафракційний нардеп Б. Береза.
Метою законопроекту є покращення інвестиційного клімату в Україні за рахунок спрощення податкової системи та адміністрування податків, що матиме позитивний вплив на економічне зростання, залучення інвестицій та створення нових робочих місць.
Так, пропонується для платників єдиного податку III групи (підприємців та юросіб) відмінити граничний обсяг дозволеного доходу в розмірі 5 млн грн, передбачений зараз п. 291.4 ПКУ.
На думку автора законопроекту, його прийняття створить правовий механізм регулювання сплати податків суб’єктами господарювання та створить доступ до спрощеної системи оподаткування ширшому колу суб’єктів господарювання.
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Заборонено продавати імітацію продовольчих товарів
Уряд прийняв постанову про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (від 10.03.2017 р. № 136).
У ній, зокрема, забороняється продаж товарів, які імітують продовольчі товари (мають їх форму, запах, колір, вигляд, оформлення, маркування, об’єм або розмір) і ставлять під загрозу безпеку або здоров’я споживачів, зокрема дітей, які можуть сплутати їх з продовольчими товарами, покласти до рота, смоктати або їсти, що може призвести до задухи, інтоксикації, перфорації або непрохідності шлунково-кишкового тракту.
Як зазначають розробники постанови дана зміна відповідає зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, у тому числі міжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу в частині імплементації положень Директиви Ради 87/357/ЄEC від 25 червня 1987 р. про зближення законодавств держав-членів стосовно товарів, що не відповідають їх зовнішньому вигляду та становлять загрозу для здоров’я та безпеки споживачів.
Джерело: Я – Бухгалтер