ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом».

Йдеться про законопроект за № 5161, який схвалено 18.07.2022 року. Документ 19.07.2022 року передали на підпис Президенту України.

До КЗпП уведуть поняття «трудовий договір з нефіксованим робочим часом», закріплять окремі положення такого договору та передбачать право особи, яка відпрацювала відповідно до положень такого договору більше 12 місяців, претендувати на укладання строкового або безстрокового трудового договору на умовах загально встановленого у роботодавця графіку роботи з відповідною оплатою праці та інше.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці.

Такий вид трудового договору посилює мобільність працівника, дає свободу вибору у реалізації права на працю, а також створює зручний законодавчий механізм легалізації праці фрілансерів, які надають перевагу виконанню короткострокових проектів та не обмежуються виконанням робіт у одного замовника.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!