Резидент продає товар на території України за тристороннім договором, де покупець — резидент, платник — нерезидент. Як скласти ПН?
У цій ситуації платником є нерезидент, тому ми вирішили, що платитиме він із закордону іноземною валютою. А отже, і реалізація товару, і його оплата відображаються у бухгалтерському обліку згідно з нормами НП(С)БО 21. Причому на необхідність застосування норми НП(С)БО 21 не впливає той факт, що товари не експортуються, а продаються на території України.
І головне, що норми НП(С)БО 21 повинні будуть застосовувати як продавець, так і покупець (якщо він є юрособою).
Якщо платіж надходить за винятком комісії банку
На наш погляд, питання про те, за чий кошт сплачується комісія банку, має вирішуватися договором. Причому комісію може стягувати як банк платника, так і банк отримувача.
У договорі треба зазначити, що оплатою товару є сума коштів, перерахована платником зі свого рахунку, а всі суми комісії, утримані як банком платника, так і банком продавця, сплачуються коштом продавця.
Наприклад, якщо платник перерахував 500 євро, банк утримав з цього платежу комісію 2 євро і на рахунок продавця надійшло 498 євро, вважається, що продавець отримав оплату 500 євро, і він же окремо сплатив комісію банку 2 євро.
Якщо такої умови в договорі немає, доречно внести до нього зміни.
Якщо з якихось причин внести такі зміни немає можливості, варто діяти за процедурою, наведеною у п. 2.15 Положення №88. Де сказано, що у разі виявлення невідповідності первинного документа вимогам законодавства у сфері бухгалтерського обліку такий документ із письмовим обґрунтуванням передають керівникові підприємства, установи. І до окремого письмового рішення керівника такий документ до виконання не беруть.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: