Як відобразити в обліку передачу майна, яку не можна кваліфікувати як внутрішньовідомчу? Такі питання почастішали у воєнний час, коли майже кожна громада намагається допомагати ЗСУ (іншим військовим формуванням) з метою забезпечення нагальних потреб оборони міст і сіл. Про оформлення та відображення в обліку передачі майна між різними органами, уповноваженими управляти майном, поговоримо в матеріалі.
Альона Кісєльова,
консультант газети «Бухгалтерія: бюджет»
Законодавство
Органом, уповноваженим управляти комунальним майном, є місцева рада (ст. 10, 16 Закону про МС1).
А суб’єктів управління державним майном визначено у ст. 4 Закону № 1852, це, зокрема, міністерства, інші органи виконавчої влади й державні колегіальні органи.
Передання майна між різними органами та суб’єктами, що управляють майном, НЕ вважається внутрішньовідомчою передачею. Прикладом таких операцій може бути передання комунального майна установі, що фінансується з держбюджету, і навпаки — з державної в комунальну.
Слід зазначити, що раніше бюджетне законодавство містило обмеження щодо придбання місцевими радами матцінностей для потреб установ, що утримуються з інших бюджетів (на кшталт нацполіції, ДСНС та ЗСУ тощо), оскільки такі установи фінансуються з держбюджету. Дозволені були виключно міжбюджетні трансферти, тобто місцевий бюджет фінансує, а безпосереднє придбання необхідного спорядження або обладнання для оборонних потреб здійснює установа — отримувач коштів, наприклад нацполіція або військова частина (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 6/2024, с. 6).
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: