
Ми не раз відповідали на запитання, пов’язані з ПДВ, для тих, хто перейшов на спецЄП зі ставкою 2% (див. «Податки &бухоблік», 2022, № 34). Але життя не стоїть на місці. З’являються не лише нові запитання, але й законодавець підкидає чергові зміни до податкового законодавстві. Давайте розберемо декілька цікавих запитань, що надійшли від таких платників.
Податковий кредит військових періодів
У березні, квітні 2022 придбавали товари і послуги з ПДВ, декларацію з ПДВ подавали, але ПК за первинкою не збільшували. Із середини травня 2022 перейшли на спецЄП (2 %). Чи можна поставити цей ПК у декларації з ПДВ за травень? Якщо ні, то як і коли це можна зробити?
Передусім, нагадаємо, що Закон № 2260 поновлює перебіг строків, зокрема, для подання податкових декларацій. Щоправда ті, хто перейшов на спецЄП, можуть подавати декларації, граничний строк подання яких припадав на період з 24 лютого до дати набрання чинності цим Законом (27.05.2022), протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій вони перебували до переходу на спецЄП (п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Але граничні строки подання декларації за травень виходять за межі зазначеного в цій нормі періоду. Тому зволікати з поданням декларації за травень 2022 до виходу зі спецЄП плюс 60 днів не вийде. Подати її слід у загальні строки — не пізніше 20 червня.
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: