Наше підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі (тобто ми не маємо права зберігати в себе пальне). Чи можемо ми зберігати пальне в СГД, у якого наявна ліцензія на зберігання пального, якщо ми з ним укладемо договір на зберігання?
Відповідь:
Розпочнемо з того, що відповідно до ч. 9 ст. 15 Закону № 481 суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним – одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Водночас положення ч. 17 ст. 15 Закону № 481 передбачають, що суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії.
На цю “виключну” норму неодноразово звертали увагу й податківці (див., наприклад, ІПК ДФСУ від 12.04.2019 р. № 1572/6/99-99-12-01-01-15/ІПК, роз’яснення з категорії 113.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua), роз’яснення з категорії 114.11.03 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua)).
При цьому в наведеній нормі сказано, що суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: