До податкової надійшло звернення наступного змісту: «до бюджету якої територіальної громади сплачується (перераховується) ПДФО якщо підприємство фактично розташоване на землях сільської ради, але юридична (та фактичне місцезнаходження) адреса міста».

ДПС вказала, що ПДФО сплачується юридичною особою за місцезнаходженням земельної ділянки у випадках визначених пп. 168.4.9 ПКУ.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів, а у випадках, передбачених ПКУ, – за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості) (пп. 168.4.4 ПКУ).

Суми податку, нараховані податковим агентом з доходів, або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису) (пп. 168.4.9 ПКУ).

Разом з тим сплата ПДФО, нараховується юридичною особою на заробітну плату працівника у порядку, визначеному ст. 168 ПКУ.

ІПК ДПС від 24.03.2021 р. № 1136/ІПК/99-00-04-03-03-06

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!