
Орендар за основним договором оренди землі скористався 2022 року пільгою з плати за землю. Суборендар дізнався про таку пільгу і теж вважає, що не має сплачувати орендну плату за договором суборенди. Чи має право суборендар на таку пільгу за ПКУ?
Закон про оренду землі не заперечує передання орендарем орендованої земельної ділянки або її частини у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди чи за письмовою згодою орендодавця. При цьому умови договору суборенди земельної ділянки мають обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому. А строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі (ст. 8 Закону про оренду землі).
Але нас зараз цікавить така умова договору оренди (суборенди), як орендна плата.
Як для договору оренди, так і для договору суборенди орендна (суборендна) плата за землю — це платіж, що його орендар (суборендар) вносить орендодавцеві (орендарю за основним договором оренди) за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
При цьому розмір орендної плати (ст. 21 Закону про оренду землі) встановлюється саме у договорі оренди та за згодою сторін, як і строки внесення орендної плати, — крім одного:
— строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.
І ще: плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати (п. 288.6 ПКУ). Це єдине, про що згадується у ПКУ щодо порядку сплати плати за землю за договорами суборенди.
Пільги зі сплати орендної плати у суборендаря
Нагадаємо, що законами №2120 та №3050 з початку запровадження воєнного стану на території України були передбачені пільги згідно з пп. 69.14 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ та п. 288.8 ПКУ.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: