
Банк пропонує дві можливості отримання за QR-кодом коштів від клієнтів, а саме: послуга «Еквайринг за QR-кодом» та послуга «Платежі за QR-кодом». Чи потрібно пробивати касовий чек за таких варіантів отримання коштів на рахунок? Яке документальне оформлення цих оплат?
Через РРО реєструють лише платежі, отримані за допомогою еквайрингу
Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати у безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів до банку покупця.
Таке визначення розрахункової операції діє з 15.08.2000 р. і відтоді не змінювалося. До цієї дати через РРО реєструвалося тільки отримання готівки, а з 15 серпня 2000 року РРО реєструє як готівкові, так і безготівкові оплати від покупців. Головне — це визначити, чи належить безготівкова оплата до розрахункових операцій.
З 2008 року відбулося багато змін у законодавстві, істотно змінилися банківські технології, а формулювання визначення РО не змінилося. Тож на практиці виникають непорозуміння щодо того, які із сучасних операцій відносити до розрахункових, а які — ні. Податківці теж не дають точних орієнтирів у цьому питанні.
Ми докладно з’ясували це визначення розрахункової операції в статті «Безготівкові операції та РРО» в «ДК» №6/2022. І дійшли висновку, що безготівкове надходження коштів від покупців на рахунок торговця буде
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!