Національний банк інформує, що продовжив пом’якшувати валютні обмеження у сфері страхування та врегулював порядок проведення операцій, пов’язаних зі сплатою іноземним інвесторам відсотків за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

Страховики зможуть здійснювати страхові виплати на користь нерезидентів, а також повернення страхових платежів на користь нерезидентів за достроково припиненими договорами страхування (перестрахування), що були отримані страховиками після 24 лютого 2022 року, в тому числі за наявності відповідних судових рішень.

Крім того, Національний банк розблоковує валютні операції з оплати страховиками членських внесків до міжнародних організацій та міжнародних об’єднань страховиків. Наведені зміни передбачені постановою Правління Національного банку України “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18” від 19.05.2023 р. № 68, що набрав чинності з 20 травня 2023 року.

Щодо проведення операцій, пов’язаних із сплатою іноземним інвесторам відсотків за ОВДП, то для можливості репатріації коштів, отриманих від сплати відсотків за ОВДП після 1 квітня 2023 року, встановлено додаткову вимогу щодо мінімального безперервного строку володіння інвестором цим ОВДП не менше останніх 90 календарних днів поспіль до моменту отримання відсотків. Це сприятиме запобіганню передчасної репатріації інвестицій іноземними інвесторами.

Уточнений порядок проведення операцій, пов’язаних зі сплатою іноземним інвесторам відсотків за ОВДП, набирає чинності з 22 травня 2023 року.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!