
ТОВ на єдиному податку має на балансі вексель, придбаний за часів перебування ТОВ на загальній системі оподаткування. Чи може ТОВ пред’явити вексель до оплати (тобто звернутися до емітента), отримати дохід за векселем і при цьому не позбутися статусу платника єдиного податку?
На наш погляд, ТОВ на єдиному податку може пред’явити вексель до оплати. І підстав для позбавлення статусу платника ПДВ немає.
Коли використання векселя не дозволяється?
Платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (п. 291.6 ПКУ).
До грошової форми розрахунку належить розрахунок коштами як у готівковій формі (у формі грошових знаків), так і в безготівковій формі (у формі записів на рахунках у банках).
У численних консультаціях податкової служби (див., наприклад, індивідуальну податкову консультацію ДПСУ від 15.02.2023 №348/ІПК/99-00-04-03-03-06) зазначається, що негрошовими формами розрахунку є різні способи погашення взаємних фінансових зобов’язань без використання коштів. До таких розрахунків належать, зокрема, бартерні операції, розрахунки векселями, договір перевідступлення прав вимоги, зарахування зустрічних вимог тощо.
Таким чином, платник єдиного податку не може у рахунок проданих товарів, послуг отримати вексель або в рахунок отриманих товарів, послуг видати вексель.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: