
Установа придбала колосники для опалювального котла на заміну непридатних (прогорілих). Вартість одного колосника складає 8000,00 грн. На якому субрахунку обліковувати колосники за такою вартістю?
Альона Кісєльова, консультант газети «Бухгалтерія: бюджет»
Запаси чи ІНМА?
Опалювальний сезон вже в розпалі. Звісно, як до нього не готуйся, але час від часту стаються несправності і, як у випадку читача, постає питання ремонту.
Із запитання не зрозуміло, яким чином відбулася заміна непридатних колосників (силами установи чи із залученням підрядників, які спеціалізуються на ремонті котлів і тепломереж). Тому для повноти інформації розглянемо в матеріалі не тільки особливості вибору субрахунку, а ще КЕКВ для планування витрат на придбання деталей та комплектуючих для ремонту опалювального обладнання і, власне, облік витрат на ремонтні послуги.
І спершу зазначимо, що колосники — це невід’ємна частина будь-якого опалювального обладнання, зокрема котла. Це розташована в нижній частині топки решітка, яка підтримує шар твердого палива і забезпечує природне (через дверцята зольника або спеціальні форсунки) надходження повітря в зону горіння. Крізь неї вниз зсипається зола і непрогорілі залишки палива.
Отже, можемо зробити висновок, що колосники не виконують певну самостійну функцію, а входять безпосередньо до загальної конструкції котла, тому є запчастиною (і не можуть обліковуватися окремо у складі ІНМА).
КЕКВ Золоте правило класифікації видатків — це обирати код залежно від економічної сутності платежу.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Придбання запчастин для ремонту котлів на кшталт колосників, які входять безпосередньо до загальної конструкції котла, відбувається за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (п.п. 8 п. 2.2.1 Інструкції № 3331).
За цим КЕКВ придбавають будь-які деталі, комплектуючі для ремонту обладнання незалежно від вартості.
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: