
Щоб оприбуткувати пальне, придбане для службового автотранспорту, потрібен пакет документів, які допоможуть убезпечити свої витрати та податковий кредит з ПДВ.
Два варіанти придбання пального на АЗС
«Життєвий цикл» пального у СГ має такий вигляд:
1) придбання пального в бак авто або в каністру з подальшим заправлянням авто з каністри;
2) робота авто на цьому пальному;
3) списання фактично витраченого пального.
Кожен етап має своє документальне оформлення.
Ми розглянемо самий початок — придбання пального для роботи автотранспорту, коли пальне придбавається вроздріб на АЗС і заправляється в бак автотранспорту або у каністри через паливно-роздавальні колонки (ПРК). Не розглядатимемо придбання пального в оптового постачальника та його зберігання в ємностях на території суб’єкта господарювання.
Суб’єкт господарювання (СГ) у цій статті — це підприємство або ФОП. Питання щодо обліку витрат і, як наслідок, документального оформлення придбання пального є актуальним лише для підприємств, ФОПів на загальній системі та для ФОПів — платників ЄП за ставкою 3% з реєстрацією платником ПДВ. Для ФОПів — платників ЄП та неплатників ПДВ цей матеріал не актуальний.
Отже, придбання пального з метою не перепродажу, а кінцевого споживання — це придбання в рамках роздрібної торгівлі. А роздрібна торгівля пальним здійснюється через АЗС.
З погляду АЗС продаж пального через ПРК — це роздрібний продаж пального, а з погляду СГ таке придбання пального можна організовувати у два способи:
— водії автомобілів заправляються на будь-якій АЗС без укладання договорів із постачальниками пального;
— СГ укладає договір про придбання пального з постачальником, і в межах цього договору водії автомобілів заправляються тільки на тих АЗС, що належать цьому постачальникові. Такі договори можна укладати з одним або кількома постачальниками пального.
Відпуск пального автозаправними станціями регламентується Інструкцією №281.
Придбання пального на АЗС без укладання договору
Це найпростіший варіант придбання пального, але він не завжди уможливлює придбання пального зі знижками. У цьому разі пальне придбаває підзвітна особа, оплачує його готівкою або платіжною карткою через POS-термінал на АЗС. Документом, що підтверджує придбання пального, є чек РРО, що його видає оператор АЗС. Підзвітна особа, яка придбала пальне, повинна надати чек РРО до бухгалтерії юрособи або ФОПу.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: