
До деяких статей фінзвітності потрібно навести додаткову інформацію. Таке розшифрування роблять у примітках — формі №5 фінзвітності.
Загальні питання щодо приміток до фінзвітності
Типову форму №5 «Примітки до річної фінансової звітності» затверджено наказом Мінфіну від 29.11.2000 №302. Показники (одиниця грошового виміру), які мають наводитися у примітках, — тисяча гривень без десяткового знака.
Примітки до фінансової звітності згідно з п. 3 розділу I НП(С)БО 1 — це сукупність показників і пояснень, які забезпечують деталізацію й обґрунтованість статей фінзвітності, а також інша інформація, розкриття якої передбачене відповідними національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
До інформації, що підлягає відображенню в примітках, може бути віднесено інформацію:
— яка висвітлює дані бухобліку і є суттєвою, тобто її відсутність може вплинути на рішення користувачів фінзвітності;
— яку не наведено у фінзвітності, але відображення якої передбачено відповідними П(С)БО;
— яка додатково пояснює аналіз статей фінзвітності.
Наприкінці кожного НП(С)БО наводиться перелік інформації, яка підлягає розкриттю у примітках.
Увага!
Завдяки Методрекомендаціям №476 є можливість перевірити правильність заповнення показників у примітках за допомогою порівняння рядків між собою, а також із показниками балансу (форма №1), звіту про фінансові результати (форма №2), звіту про рух грошових коштів (форма №3) та декларації з податку на прибуток. Має бути збережено відповідність рядків розділу приміток із певною формою фінзвітності. Зверніть увагу: для заповнення приміток використовують показники не лише фінансової звітності, а й дані синтетичного й аналітичного обліку за окремими субрахунками.
Зокрема, національні стандарти
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: