
“Хороших податків не буває”
Вінстон Черчилль
Подобається нам це чи ні, податки є частиною нашого життя.
На даний момент податкове законодавство України ще перебуває на етапі становлення. Податковий кодекс України вирішив або ж позначив шляхи вирішення деяких проблем, оскільки вперше в історії нашої держави як кодифікований нормативний акт закріпив основні принципи всієї податкової системи, докладно визначив понятійний апарат, перелік податків і зборів та методику їх обчислення, ставки оподаткування, правовий статус платника податків і т. п.
Однак для української податкової системи так і залишився властивий фіскальний характер, зберігається різний правовий статус платників податків і контролюючих органів та відсутність зворотного зв’язку між ними. Крім того, розвитку вітчизняного податкового законодавства притаманно поетапне внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України і відсутність системності у формуванні внутрішньої структури податкового закону.
Враховуючи всі ці фактори, не дивно, що між платниками податків і податковими органами часто виникають конфлікти у сфері податкових правовідносин, що вимагають вирішення.
Процедура оскарження рішень контролюючих органів, у тому числі податкових повідомлень-рішень, закріплена у ст. 56 Податкового кодексу України (далі – ПК) і передбачає
<…>
Джерело: Юрист&Закон – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: