Бізнес має право переносити строки сплати грошових зобов’язань та уникнути штрафних санкцій при скрутному фінансовому положенні. Адже згідно ст. 100 ПКУ можна отримувати розстрочення та відстрочення податків та зборів у разі неможливості їх сплати у відповідні терміни.

Однак норми вказаної статті чітко не визначають підстави для надання розстрочень (відстрочень), залишаючи можливість ДПС безпідставно відмовляти платникам податків у такій преференції. Така невизначеність створює корупційні передумови при розгляді заяв платників податків. Також відсутня можливість подання заяв та відповідних документів, оформлення договорів в електронному вигляді.

Саме так пояснюють нардеп необхідність ухвалення внесеного ним законопроекту № 3192від 06.03.2020 р.

Документ передбачає, що підставою для розстрочення грошових зобов’язань платника податків (крім зобов’язань зі сплати ЄСВ),  загальний обсяг яких за звітний період не перевищує 50  мінімальних зарплат, — позитивна податкова історія такого платника та відсутність діючих (раніше укладених і невиконаних) угод про розстрочення або відстрочення сплати грошових зобов’язань на дату звернення до контролюючого органу.

Під позитивною податковою історією платника податків розумітимуть відсутність податкового боргу та фінансових санкцій за порушення податкового законодавства протягом останніх дванадцяти місяців.

Окрім того, уточнять порядок підписання та погодження рішень та договорів про надання розстрочення (відстрочення) податкових платежів. З’явиться й можливість укласти договори та надати заяви, документи платниками податків в електронному вигляді.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!