Якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ПКУ, унаслідок чого, зокрема, ПСП застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця чи за декількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, у якому мало місце таке порушення, і закінчуючи місяцем, у якому право на застосування ПСП відновлюється (пп. 169.2.4 ПКУ).
Платник податку може відновити право на застосування ПСП, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення. На підставі такої заяви кожен роботодавець нараховує й утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а в разі коли сума виплати недостатня, — за рахунок наступних виплат. Якщо суми недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування ПСП відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому сума такої недоплати й штраф повністю погашаються.
Отже, у разі застосування ПСП працівником більш ніж за одним місцем роботи штрафна санкція в розмірі 100% суми такої недоплати за відповідний період застосовуватиметься незалежно від того, планує такий працівник поновлювати право на отримання ПСП чи ні. При цьому такі штрафні санкції не відображаються в податковому розрахунку.
Окрім того, якщо працедавець у поданому податковому розрахунку за формою № 1ДФ за звітний період указав ознаку ПСП, надану платнику податку, який не мав права на її застосування, то необхідно провести відповідне коригування показників цього податкового розрахунку під час перерахунку згідно з пп. 169.4.3 ПКУ, де передбачено, що роботодавець і/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період і в будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Сума утриманої недоплати, перерахована до бюджету, відображається в податковому розрахунку за звітний період, у якому це перерахування фактично відбулося.
Таку інформацію наводить ДФСУ в листі від 01.12.2016 р. № 26495/6/99-99-17-01-15.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]