Заробітна плата виплачується не рідше ніж двічі на місяць. Але при виплаті авансу ПСП не застосовується. Унаслідок цього можливе виникнення переплати з ПДФО. Розповімо, як розрахувати та відобразити ці суми в обліку та звітності.
Терміни виплати зарплати
Статтею 115 КЗпП встановлено терміни виплати зарплати. Вони визначаються колективним договором або іншим документом: нормативним актом працедавця, узгодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим органом, уповноваженим на представництво трудовим колективом (а за відсутності таких органів — представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом). При цьому обов’язковими є дві умови: зарплата має виплачуватися не рідше ніж двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, і не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Слова «не рідше ніж» означають, що виплачувати зарплату можна і частіше, ніж двічі на місяць, наприклад щотижня по п’ятницях. Але в абсолютній більшості випадків на українських підприємствах зарплата виплачується саме двічі на місяць — за першу і другу половину місяця. З урахуванням умови, що зарплату мають виплачувати не пізніше семи днів після закінчення оплачуваного періоду, ці терміни можуть міститися у проміжках з 16-го до 22-го числа для виплати зарплати за першу половину місяця і з 1-го до 7-го числа включно — для виплати за другу половину місяця.
Розмір зарплати за першу половину місяця встановлюється у тому самому порядку, що й терміни її виплати, при цьому вона не має бути меншою від оплати за фактично відпрацьований час. Зверніть увагу: тут не потрібна точна відповідність суми зарплати за першу половину місяця фактичним показникам роботи за цей період — така сума має бути більшою або дорівнювати зарплаті, обчисленій за першу половину місяця. Щоб уникнути трудомістких розрахунків, зарплату за першу половину місяця можна виплачувати у трохи більшій сумі, ніж оплата за фактично відпрацьований час, наприклад округливши її у більшу сторону.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: