
Про те, що залежно від певної кількості працівників має бути створено робочі місця для осіб з інвалідністю, роботодавці знають добре. А от як порахувати цю кількість, особливо під час війни?
Тема кількості працівників та виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю за останній місяць стала чи не найпопулярнішою.
Нагадаємо: у ст. 19 Закону №875 для роботодавців, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.
Раніше був звіт за формою №10-ПОІ, і всі знали порядок його складання. Наприклад, що норматив рахується виходячи зі середньооблікової кількості працівників, в обох випадках: чи то коли рахується від 8 до 25 працівників, чи то коли їх більше.
Тобто була відома практична сторона обчислення нормативу, а головне — штрафу!
Тепер цей звіт скасовано (див. «ДК» №44/2022), хоча норматив залишається. Докладно про це ми розповіли в «ДК» №10/2023.
Тож роботодавців, хоча тепер вони і не рахують штраф самі, цікавить, як виконати цей норматив, щоб штрафу не було? А це безпосередньо залежить від кількості працівників протягом року.
Річ у тім, що про працевлаштування осіб з інвалідністю фахівці ПФУ дізнаються з таблиці 1 об’єднаного «зарплатного» звіту. У таблиці 1 зазначають таку інформацію:
рядок 101 — середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період;
рядок 102 — працівники, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність, осіб;
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: