Підприємство створило забезпечення щодо матеріального заохочення працівників. Але кілька років не проводило його інвентаризацію.
Докладно про інвентаризацію резервів та забезпечень, зокрема і пов’язаних з оплатою праці працівників, а також про наслідки такої інвентаризації ми поговоримо у наступному номері «ДК». А зараз очевидно, що таку інвентаризацію треба робити щороку перед складанням річної фінансової звітності, і цей вид інвентаризації є обов’язковим! Тож і виправляти помилки в обліку, які спричинило це невиконання норм законодавства, доведеться щодо кожного року окремо.
Забезпечення на оплату праці
Відповідно до наведеної умови ще наприкінці року, наступного після того, в якому востаннє робили інвентаризацію цього резерву, підприємство мало провести інвентаризацію та відкоригувати резерв до розміру, яким він мав бути на кінець цього року. І так треба було робити щороку. Порядок виправлення цієї помилки (якщо у 2024 році було виявлено завищення або заниження суми резерву) для кожного року непроведення інвентаризації однаковий. Але зробити розрахунок суми коригування треба окремо для кожного року.
Що каже П(С)БО 26?
Премії та інші заохочувальні виплати визнаються зобов’язанням через створення забезпечення у звітному періоді, якщо робота, виконана працівниками у цьому періоді, дає їм право на отримання таких виплат у майбутньому (п. 8 П(С)БО 26).
Залишок забезпечення переглядається на кожну дату балансу та за потреби коригується (збільшується або зменшується). У разі відсутності ймовірності вибуття активів для погашення майбутніх зобов’язань сума такого забезпечення підлягає сторнуванню (п. 17 НП(С)БО 11).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: