
ТОВ за результатами звітного року розподіляє прибуток, у тому числі між учасниками — виплачує дивіденди. Які базові організаційні, бухгалтерські, податкові особливості?
Правові підстави розподілу
Учасники ТОВ мають право брати участь у розподілі прибутку ТОВ (п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону про ТОВ/ТДВ).
Розподіл чистого прибутку ТОВ, прийняття рішення про виплату дивідендів належить до компетенції загальних зборів учасників (п. 12 ч. 2 ст. 30 Закону про ТОВ/ТДВ).
В який строк проводять річні збори ТОВ
Відповідно до ч. 2 ст. 31 Закону про ТОВ/ТДВ річні загальні збори учасників обов’язково скликаються щорічно протягом шести місяців наступного за звітним року, якщо інше не встановлено законом.
До порядку денного річних загальних зборів учасників обов’язково вносять питання про розподіл чистого прибутку товариства, про виплату дивідендів та їх розмір (ч. 2 ст. 31 Закону про ТОВ/ТДВ).
Виплачують дивіденди за рахунок чистого прибутку товариства особам, які були учасниками товариства на день прийняття рішення про виплату дивідендів, пропорційно до розміру їхніх часток (ч. 1 ст. 26 Закону про ТОВ/ТДВ).
Тобто на річних загальних зборах учасників обов’язково має розглядатися питання про розподіл прибутку, про виплату дивідендів.
За якими напрямами може розподілятися прибуток
Прибуток може розподілятися на:
— виплату дивідендів;
— створення резервного капіталу;
— збільшення статутного капіталу;
— погашення збитків минулих звітних періодів;
— розвиток виробництва, матеріальне заохочення, створення інших фондів (підприємствами державного, комунального секторів економіки).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: