
ВС наголошує*: літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма наведеними в чеку товарами (послугами) зазначають окремим рядком у чеку СГ, що зареєстровані як платники ПДВ.
У розділі VI Положення №13 визначено порядок заповнення рядків чека ПТКС зі ставками і сумами ПДВ та акцизного податку. Зокрема, рядок 17 чека ПТКС повторюється відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Аналогічні вимоги прописано у примітках додатка 5 (форма №ФКЧ-3) до Положення №13.
* Постанова ВС від 04.08.2022 у справі №640/18441/20.
Але що саме мають робити неплатники ПДВ:
1) друкувати в чеку рядки щодо ПДВ, проте не заповнювати?
2) забрати цей рядок та не друкувати порожній рядок у чеку ПТКС?
Що каже ЗІР
СГ, у тому числі фізособи — платники ЄП, поля розрахункових документів (фіскальних чеків), які містять інформацію щодо ПДВ та/або акцизного податку, не заповнюють у разі, якщо вони:
— не є платниками ПДВ, альтернативний спосіб заповнення «Без ПДВ»;
— не є платниками акцизного податку, альтернативний спосіб заповнення «Без АП».
Крім того, не підлягає заповненню поле «код УКТЗЕД» щодо товарів, які не є підакцизними. При цьому наведені приклади не є виключними.
Думка небанківських установ
Небанківські фінустанови зверталися за відповідними роз’ясненнями до ДПСУ та Мінфіну і зрештою подали до адмінсуду позов, у якому просили визнати протиправним та нечинним розділ VI «Фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через ПТКС» Положення №13 та додаток 5 «Форма №ФКЧ-3» до цього Положення.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: