Заклади культури, які навчають грі на музичних інструментах та організовують різноманітні концерти і заходи, звісно, не можуть обійтися без такого інвентарю. З погляду ведення бухобліку музичних інструментів тут начебто й немає нічого складного, але це дуже специфічні активи, які потребують постійного настроювання та обслуговування. Музичні інструменти, особливо ті, що перебувають на балансі багато років, потребують поточного або капітального ремонту. Струнні інструменти (скрипки, гітари, бандури та інші) періодично потребують заміни струн і кілків. І тут виникає запитання: за якими КЕКВ планувати видатки на придбання і ремонт інструментів? Про все це поговоримо в матеріалі.
Альона Кісєльова, консультант газети «Бухгалтерія: бюджет»
КЕКВ
Вибір КЕКВ для придбання музичних інструментів залежить виключно від вартісного критерію розмежування основних засобів та малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА), визначеного обліковою політикою установи.
Своєю чергою, КЕКВ на обслуговування, ремонт і реставрацію музичних активів визначають залежно від сутності послуг чи робіт, що визначено Інструкцією № 3331.
Докладніше див. у табл. 1 нижче.
Таблиця 1. Визначення КЕКВ для придбання музичних інструментів, комплектуючих до них та подальшого обслуговування
КЕКВ |
Норма Інструкції № 333 |
Пояснення |
КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» |
Підпункт 6 п. 3.1.1 Інструкції № 333 |
Якщо вартість придбання музичного інструмента відповідає критерію визнання його основним засобом. За цим самим КЕКВ планують витрати на придбання додаткового обладнання, наприклад перших струн, якщо їх немає на інструменті, для доукомплектування (дообладнання) музичного інструмента і які включають до первісної вартості об’єкта. Докладніше — в табл. 4 |
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: