Оплата щорічної оплачуваної перерви у виконанні робіт гіг-спеціаліста не є його винагородою за виконані роботи (надані послуги) й оподатковується за ставкою 18%.
Кожен суб’єкт господарювання, який має статус резидента Дія Сіті, знає, що контракт із гіг-спеціалістом — це особливий вид правочину, що поєднує в собі елементи цивільно-правових та трудових відносин.
І хоча гіг-спеціаліст не підпорядковується правилам трудового розпорядку, сам організовує свою роботу й отримує оплату за результат, проте він має певні соціальні гарантії, як і працівник за трудовим договором. Однією з них є аналог щорічної основної відпустки.
Так, гіг-спеціаліст має право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт (наданні послуг) тривалістю 17 робочих днів, якщо гіг-контрактом не визначено більшої тривалості такої перерви (ч. 4 ст. 21 Закону №1667).
Як бачимо, 17 робочих днів відповідають 23 календарним дням, що дуже нагадує ст. 75 КЗпПУ щодо тривалості основної щорічної відпустки, яка не може бути меншою зі 24 календарних днів.
Витрати, пов’язані з оплатою такої перерви, здійснюються коштом резидента Дія Сіті. При цьому для оплати щорічної оплачуваної перерви у виконанні робіт гіг-спеціаліста не створюється забезпечення на виплату відпусток, як для працівників.
Виплачуючи такий дохід, резидент дія Сіті є податковим агентом для гіг-спеціаліста. Але як оподаткувати такі «відпусткові» — оплату перерви?
За якою ставкою ПДФО оподатковувати оплачувану перерву гіг-спеціаліста — 5% чи 18%, відповіли податківці у коментованій ІПК.
Щоб визначити, яку ставку ПДФО — 5% чи 18% — застосувати до суми оплачуваної перерви у виконанні робіт гіг-спеціалістом, треба ідентифікувати отримувану винагороду в межах ПКУ.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: